Irina Begu se califică în sferturi la turneul de la Praga. Ana Bogdan a abandonat după o accidentare

Irina Begu s-a impus în faţa elveţiencei Leonie Kung după o partidă de peste trei ore în optimile de finală ale turneului de la Praga. Tot vineri, Ana Bogdan a fost nevoită să se retragă de la turneul din Praga după o accidentare suferită în timpul partidei contra Kristýnei Plíšková.

14 aug. 2020, 11:37

Irina Begu a trecut de Leonie Kung, scor 6-3, 7 – 5, 7-6. În sferturile de finală, Irina Begu (loc 82 WTA) va juca contra jucătoarei din Spania Sara Sorribes Tormo (loc 84 WTA).

Citeşte şi: Simona Halep – Magdalena Frech LIVE VIDEO ONLINE STREAM Digi Sport 2. Duel pentru semifinalele de la Praga

Ana Bogdan a abandonat după o accidentare

Ana Bogdan conducea cu 5-1 în primul set al meciului cu Krystina Pliskova când a suferit o întindere musculară. Ana Bogdan a fugit după o minge la fileu, moment în care a suferit o întindere musculară la piciorul stâng. Partida a fost întreruptă, iar Ana Bogdan a fost consultată de medic pe marginea terenului. După intervenţia medicului, Ana Bogdan a decis să abandoneze.