Islanda – România, barajul pentru Euro 2020, se AMÂNĂ! UEFA urmează să facă ANUNŢUL OFICIAL

Meciurile echipelor naţionale ale României vor fi amânate din cauza epidemiei de coronavirus care a izbucnit la nivel global. UEFA urmează să facă anunţul oficial săptămâna viitoare.
Filip Stan
11 mart. 2020, 19:15
Islanda - România, barajul pentru Euro 2020, se AMÂNĂ! UEFA urmează să facă ANUNŢUL OFICIAL

După ce mai multe meciuri s-au jucat fără spectatori sau au fost amânate, acum toate partidele naţionalelor României se vor amâna. Telekom Sport anunţă că, în frunte cu meciurile Islanda – România, din semifinala play-off-ului pentru calificarea la Euro 2020, şi România U21 – Danemarca U21, din preliminariile pentru Euro 2021, niciuna dintre partidele pe care naţionalele României le aveau programate în luna martie nu se vajuca!

Acestea vor fi amânate, iar UEFA urmează să facă anunţul oficial săptămâna viitoare. Meciurile se vor disputa la o dată care urmează să fie stabilită de forul continental.

UEFA, decizie de ULTIMĂ ORĂ despre amânarea EURO 2020. Când se va disputa TURNEUL FINAL

Mirel Rădoi nu s-ar fi putut baza pe Vlad Chiricheş (Sassuolo), Romario Benzar (Perugia), Ionuţ Radu (Parma) şi Vasile Mogoş (Cremonese), toţi legitimaţi la cluburile din Italia, dar nici pe Ciprian Tătăruaşnu (Lyon), blocat în Franţa, din cauza epidemiei de coronavirus.

DailyBusiness
Paștele devine tot mai scump. Bugete de până la 1.000 de lei per familie și semne de încetinire economică
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
Gestul făcut de soția lui Helmut Duckadam de Paște. Locul pe care l-a vizitat împreună cu fiica sa
Capital.ro
Reguli pentru aerul condiționat montat la bloc. Vecinii pot merge la proces. Care este verdictul instanței
Playtech.ro
Ai primit amendă în Bulgaria: Unde trebuie să o plătești și ce riști dacă o ignori
Adevarul
Fostul șef al diplomației ungare, Peter Szijjártó, a dispărut total din spaţiul public după înfrângerea lui Viktor Orban
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a părăsit România, la două zile de la înmormântarea lui Mircea Lucescu. Mărturisirea pe care a făcut-o cu lacrimi în ochi, în prima zi de Paște: „Am comunicat mult prea puțin cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 47 de ani din Alba a fost înjunghiat mortal de un tânăr de 18 ani, chiar în noaptea de Paște. Victima nu a avut nici o șansă
iamsport.ro
Constantin Budescu și Gabi Enache, revenire-șoc în fotbal! Echipa cu care sunt aproape de a semna
MediaFlux
Un nou ajutor financiar pentru românii care ies la pensie! Economisire prin investiții la bursă! Retragere completă a banilor la pensionare
stirilekanald.ro
Reacția Rusiei după ce Viktor Orban a pierdut alegerile: "Peste patru luni..."
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj