Iulian Bulai, preşedintele Comisiei pentru Cultură din Camera Deputaţilor, făcut praf după ce a lăudat maneaua Loredanei Groza

Deputatul Iulian Bulai, USR, a declanșat un val de comentarii critice după ce a postat pe pagina sa de Facebook un mesaj de susținere pentru Loredana Groza.
George Russo
26 apr. 2021, 14:22
Iulian Bulai, preşedintele Comisiei pentru Cultură din Camera Deputaţilor, făcut praf după ce a lăudat maneaua Loredanei Groza

Iulian Bulai a postat pe pagina sa de Facebook un mesaj de susţinere pentru Loredana Groza, care a lansat de curând o piesă împreună cu mai mulţi manelişti.

”Muzica e fericire. Și curaj să te reinventezi – Loredana a făcut-o de-o mie de ori înainte. Acum ne scoate ipocrizia de sub preș și prejudecățile din minte! Zi-le, Loredana!”, a scris Iulian Bulai, președintele Comisiei pentru Cultură din Camera Deputaților.

Postarea a generat peste 250 de comentarii, multe dintre acestea fiind extrem de critice la adresa deputatului USR.

”Nu ratezi niciun moment prin care să îmi arăți că ești piatră de moară agățată de acest partid! Mulțumesc pentru sinceritatea involuntară, până la urmă e dreptul tău de a fi și puțin manelist!”, i-a reproșat un susținător al partidului.

”Pe bune!? Crezi că dacă vă manelizati luați ceva voturi înapoi de la AUR?”, l-a întrebat un altul.

”La datu-n gropi și cu mucii-n fasole ești campion mondial”, a fost ”lăudat” Bulai.

”Eu sunt sigur că dacă ar fi trait marele poet Mihai Eminescu, ar fi distribuit pe contul său de facebook, superba capodoperă muzicală a Loredanei, apoi ar fi ascultat-o pe repeat în timp ce se iubea cu domnița Micle pe lângă plopii fără soț!”, i-a amintit un utilizator al Facebook gafa făcută de Ziua Culturii, scrie DCNews.

Gestul lui iulian Bulai a fost privit în cheie electorală

”M-am trezit eu într-o dimineață și ce-am zis”Băăăă.. Loredana are fani mulți”..ia să o lăudăm puțin că, poate ne mai cresc cifrele în sondaje”….”Greșit”.. Și anul trecut de paștele ortodox ați debitat numai prostii și din acest motiv v-au depășit cei de la AUR”.. Dacă vă închipuiți că unii oameni v-au votat pentru a fi penibil vă înșelați domnule politician”, i-a scris un alegător.

Loredana Groza a fost victimă colaterală în războiul internauților cu Bulai.

”Foarte frumos ca incercati sa o sustineti pe Lore, un gest umanitar as spune”, se scrie ironic într-unul dintre mesaje.

”Am tot văzut zilele astea comentarii despre Loredana. Dar pana la postarea ta, nu am avut curiozitatea sa merg pe piesa cu pricina. După ce am urmărit preț de vreo 20 de secunde, ma întreb ce îți place mai mult: piesa sau loredana foarte operata și foarte colorata? Pardon! Reinventată”.

”Sunt artiști precum Andra sau Delia care s-au reinvent de fiecare data fara sa se manelizeze si sa se umple de ridicol”. ”Imi pare rau de Lore, o apreciam ca artist, acum a luat-o pe campii si cu atata meditat si yoga, e transformata complet. Nici fizic nu o prinde schimbarea”, se spune în altele.

Citeşte şi: Liderii PNL dau vina pe Ghinea pentru observaţiile Comisiei Europene legate de PNRR: „Dacă nu primim banii pentru irigaţii, e vina lui”

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
Imagini de la priveghiul interlopului Ilie Bălăceanu, pe lux și opulență! Casa lui, plină ochi
Fanatik.ro
Decizia luată de liderul galeriei FCSB pentru copilul agresat de fanii „câinilor” la meciul cu Dinamo: „Mă voi ocupa personal!”
Capital.ro
Reguli la bloc. Refuzul de plată poate aduce penalități și procese. Ce obligații are proprietarul de apartament
Playtech.ro
Cele mai criticate stațiuni de pe litoralul bulgăresc în recenziile turiștilor. Unde spun românii că au fost dezamăgiți de servicii
Adevarul
Răsturnare de situaţie în cazul copilului de 2 ani mort lângă un tobogan gonflabil. Care este, de fapt, cauza decesului
wowbiz.ro
Primele măsuri după ce o dronă s-a prăbușit în Galați, anunțate de Nicușor Dan: „Consulul Rusiei de la Constanţa a fost declarată persoană non grata, iar consulatul se va închide”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
El este băiețelul care și-a pierdut viața în timp ce se afla pe un tobogan gonflabil, în Satu Mare. Părinții sunt devastați
iamsport.ro
Cristi Chivu este supărat pe un antrenor român: ”Nu uită chestia asta!”
MediaFlux
Ce este complet interzis să faci în cele două zile de Rusalii! Toți credincioșii trebuie să știe asta pe 31 mai și 1 iunie 2026
stirilekanald.ro
Ce sunt bacteriile bune și cum le alegi
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți