Jo Jo Dan, victorie în gala de la New York. Românul l-a învins pe cubanezul Frias

Boxerul român Ionuţ Ion, alias Jo Jo Dan, l-a învins la puncte pe cubanezul Damian Frias, într-un meci desfăşurat joi noaptea, pe durata a opt reprize, la categoria welter, în gala profesionistă care a avut loc la Roseland Ballroom din New York.

05 apr. 2013, 05:31

Jo Jo Dan a obţinut o victorie în unanimitate (76-75, 78-73 şi 78-73) şi a ajuns la un bilanţ de 31 de victorii şi 2 înfrângeri la profesionişti. Frias a suferit a şaptea înfrângere, palmaresul său cuprinzând şi 19 victorii şi un egal.

Pugilistul român (31 ani) a arătat bun box de calitate şi a fost aproape să reuşească un KO în repriza a şasea, când Frias a fost salvat de gong după o serie de lovituri bune ale lui Jo Jo Dan. După cum relatează fightnews.com, nici a şaptea rundă nu a fost mai bună pentru cubanez, care a fost urmărit în ring de Jo Jo Dan, acesta continuând să aplice lovituri.