Kate Winslet, invitată să vadă adevăratul Titanic, într-o expediţie pe fundul Atlanticului

Kate Winslet, devenită un star după ce a apărut pe marele ecran pe Titanic, ar putea să vadă adevărata navă, scufundată în 1912, fiind invitată de omul de afaceri Richard Branson într-o expediţie pe fundul Atlanticului.
Romania TV
21 nov. 2011, 08:10
Kate Winslet, invitată să vadă adevăratul Titanic, într-o expediţie pe fundul Atlanticului

Potrivit Daily Mail, patronul companiilor Virgin, miliardarul Richard Branson, al cărui nepot Ned Rocknroll are o relaţie cu actriţa, doreşte să o invite pe aceasta într-una din expediţiile cu submarinul, organizate de o companie privată în nordul Atlanticului, acolo unde se află epava Titanicului. Un loc în submarin într-o astfel de expediţie costă 44.400 de euro.

Richard Branson adeclarat că işi doreşte foarte mult ca actriţa să-l insoţească în acestă călătoprie: „E ceva ce vreau foarte mult să fac. Sunt foarte serios în legătură cu treaba asta şi mi-ar plăcea să o invit pe Kate să vină cu mine. Nu ar fi interesant dacă vedeta din «Titanic» chiar ar avea ocazia să meargă să vadă adevărata navă? Voi vorbi cu ea, dar sunt sigur că va dori să profite de această ocazie”, informează Mediafax.

Kate Winslet a jucat alături de Leonardo di Caprio în megaproducţia „Titanic”, de James Cameron, premiată cu 11 premii Oscar şi aflată pe locul al doilea în topul filmelor cu cele mai mari încasări din toate timpurile, după „Avatar”, semnat de acelaşi regizor. „Titanic” a avut încasări de un miliard de 1,16 miliarde de euro.

Expediţiile sunt realizate cu submersibile Mir1 şi Mir2, care pot fi văzute şi la începutul filmului „Titanic”, două din cele cinci submarine existente care pot atinge adâncimea la care se află epava – circa 3.800 de metri.

Titanicul s-a scufundat pe 12 aprilie 1912, la primul său drum din Suthampton, Marea Britanie, la New York, în urma impactului cu un aisberg, accidentul cauzând pierderea a 1.517 vieţi.

DailyBusiness
Israelul și Libanul semnează un acord-cadru pentru o retragere minoră a IDF, după 4 zile de discuții la Washington
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Toate detaliile despre transferurile Rapidului! Ce lovitură de imagine încearcă Angelescu: „Și eu, și Pancu ni-l dorim”
Capital.ro
Comisioane suplimentare pentru românii cu card. Situațiile în care se taxează mai mult pentru retragerile de numerar
Playtech.ro
Ce trebuie să faci dacă primești o amendă în străinătate. Mulți șoferi români nu cunosc procedura
Adevarul
Cum a fost pregătit Pogromul de la Iași din 1941. Drumul de la ură la unul dintre cele mai mari masacre din istoria României
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Avion făcut bucăți, după ce a lovit cel mai înalt zgârie-nori din Beijing! Câte persoane erau la bord
iamsport.ro
Fostul mare atacant de la Dinamo, la un pas de tragedie: ”Am văzut luminița de la capătul tunelului”
MediaFlux
Îl mai recunoști? În anii 2000, era cel mai râvnit bărbat din telenovelele de pe Acasă TV, însă astăzi arată așa. Puțini și-au dat seama cine e
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?