Klaus Iohannis, supus unui test de sinceritate. Cum a răspuns la întrebarea dacă a luat vreodată mită

ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Klaus Iohannis a dat răspunsuri scurte și uneori vagi la Testul de Sinceritate, la acre a fost supus duminică seară, la o emisiune a postului Digi 24.  Iohannis a spus că nu a s-au făcut presiuni asupra sa să intre în vreun partid, iar cartea care l-a marcat este Biblia.
Iulian Tudor
19 oct. 2014, 20:17
Klaus Iohannis, supus unui test de sinceritate. Cum a răspuns la întrebarea dacă a luat vreodată mită

ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Alte întrebări la care a mai răspuns prezidenţiabilul ACL, Klaus Iohannis:

„Credeți în Dumnezeu?

Da, cred în Dumnezeu.

Sunteți luteran asumat?

Sunt creștin asumat.

Pariul lui Pascal vă spune ceva?

Sunt creștin asumat.”

Dosarul de incompatibilitate: Klaus Iohannis a depus la ÎCCJ un punct de vedere în procesul cu ANI

Citeste mai mult pe RTV.NET: 

„Ce rol va avea soția dvs. ca primă doamnă, dacă veți fi ales președinte?

Va fi o primă doamnă.”

Cea mai mare GAFĂ a campaniei pentru Iohannis: Profesorii care nu şi-au putut lua 6 case ca el au avut GHINION

„Care este cea mai mare vulnerabilitate a lui Victor Ponta?

Nu mă refer nici la calitățile, nici la vulnerabilitățile contracandidaților mei.”

„În anii 2000 s-au făcut presiuni asupra dvs. să intrați în PSD?

Niciodată nu s-au făcut presiuni să intru într-un partid politic. De bună voie am intrat în PNL.” 

Iohannis, amnezie despre câţi bani lua pe meditaţii: „Un om care nu îşi aminteşte face casă bună!”

„Sunteți sigur că nu ați luat niciodată mită?

Nu sunt sigur, știu că nu am luat niciodată mită.

Sub nicio formă?

Sub nicio formă.”

DailyBusiness
FMI și Banca Mondială revizuiesc drastic prognozele pentru România. Creștere economică aproape înjumătățită în 2026
Spynews
EXCLUSIV | Dana Badea, prima reacție după ce s-a scris că are cancer! Fosta ispită de la Insula Iubirii și-a ieșit din minți
Fanatik.ro
Gigi Becali – Vlad Chiricheș, schimb dur de replici după Farul – FCSB 2-3: „Băi, fii demn! Te faci de râs!” / „E greu să îmi spună ce am de făcut!”
Capital.ro
Regulă nouă pentru gunoi. Se aplică începând cu 1 iunie 2026. Unde se introduce colectarea săptămânală obligatorie
Playtech.ro
Schimbare în deschiderea succesiunii. Ce trebuie să faci mai întâi în 2026 în cazul unei moşteniri
Adevarul
Mai tare ca Putin. Dictatorul din Belarus, în vârstă de 71 de ani, ar avea o relație cu un model de 22 de ani
wowbiz.ro
Andreea Bălan și Victor Cornea s-au căsătorit! Imagini emoționante de la cununia civilă a vedetei
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Gică Hagi este noul selecționer al României. Când începe mandatul „Regelui”
iamsport.ro
Radu Banciu a numit antrenorul român din străinătate care ar fi fost o soluție mai bună decât Gică Hagi: ”Are stofă”
MediaFlux
Donald Trump face o amenințare fără precedent: Vor cădea bombe, o întreagă civilizație va fi distrusă
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj