La un pas de moarte, din cauza unei ţigări uitate aprinsă. A scăpat ca prin urechile acului dintr-un incendiu

Un bărbat în vârstă de 66 de ani din localitatea vasluiană Chiţoc a ajuns miercuri la Spitalul Judeţean de Urgenţă Vaslui intoxicat cu monoxid de carbon în urma unui incendiu izbucnit la locuinţa sa.
Romania TV
27 aug. 2014, 06:02
La un pas de moarte, din cauza unei ţigări uitate aprinsă. A scăpat ca prin urechile acului dintr-un incendiu

Potrivit primelor informaţii, cel mai probabil bărbatul a adormit cu ţigara aprinsă.

„Un bărbat în vârstă de 66 de ani, intoxicat cu monoxid de carbon, a fost preluat de echipajul de pe salvare şi transportat la spital unde va fi supus unor investigaţii amănunţite. Este posibil ca el să fi adormit cu ţigara aprinsă şi aceasta să fie cauza incendiului”, a declarat managerul Serviciului de Ambulanţă Judeţean Vaslui, Aurora Popa, potrivit Agerpres.

Reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă al Judeţului Vaslui au lichidat incendiul şi în continuare sunt efectuate cercetări pentru stabilirea cu exactitate a cauzei izbucnirii acestuia.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Anamaria Prodan și Laurențiu Reghecampf s-au împăcat! Impresara a făcut marele anunț
Fanatik.ro
Ratează Ştefan Baiaram transferul de la Universitatea Craiova după eliminarea şoc din Conference League?! “Trebuia lăsat în teren!”
Capital.ro
Tentativă de lovitură de stat. Călin Georgescu vrea să scape. Ce au cerut avocații înainte de judecată
Playtech.ro
Cât câștigă pe lună un român care strânge PET-uri din tomberoane. Sumele reale
Adevarul
UE acordă Ucrainei un împrumut masiv de 90 de miliarde de euro. Viktor Orbán, critic: „A da bani înseamnă război”
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
BREAKING NEWS Un avion s-a prăbușit pe un aeroport din SUA! Nu există supraviețuitori
iamsport.ro
20.000.000 de euro pentru Florin Tănase: 'Este un profesionist'
MediaFlux
Bani cadou de la Guvern pentru românii vulnerabili! Cum poți primi ajutorul
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet