Motivul ŞOCANT pentru care Lara Fabian şi-a anulat concertul de la Bucureşti. „Nu pot accepta să închid ochii la un asemenea abuz!”

Lara Fabian, care avea programat luni, de la ora 19:30, un concert la Sala Palatului din Bucureşti, a anunţat că anulează spectacolul.
Filip Stan
03 feb. 2020, 17:19
Motivul ŞOCANT pentru care Lara Fabian şi-a anulat concertul de la Bucureşti.

Lara Fabian a specificat într-o postare pe Facebook că anulează spectacolul din această seară din motive independente de voinţa ei. Concertul de la Bucureşti făcea parte din „50 World Tour”, început anul trecut, prin care artista îşi promovează cel de-al 14-lea album de studio, „Papillon”.

Concertele Lara Fabian din Craiova şi Bucureşti, amânate din cauza unei boli cu care artista a fost diagnosticată recent

„Sunt în Bucureşti, la hotel, şi sunt profund întristată din cauză că sunt nevoită să vă anunţ că spectacolul din această seară este anulat din cauza unor circumstanţe nefericite, total independente de voinţa mea, a trupei sau a echipei mele. Dar, aşa cum am împărtăşit cu voi toate sentimentele mele, trebuie să vă spun şi astăzi adevărul, cu toată obiectivitatea. Sunt furioasă pentru că a patra oară la rând persoana care manageriază datele turneului internaţional (nu şi pe cele din Franţa), care trebuia să mă plătească pentru a apărea în concertele noastre este în imposibilitatea de a o face”, a anunţat Lara Fabian.

„Nu pot accepta să închid ochii la un asemenea abuz, nici să pot continua să cânt, când trebuie să-mi plătesc toată echipa şi cheltuielile fără să fie eu însămi plătită pentru a putea suporta toate acestea. Este pur şi simplu o situaţie oribilă. Am încercat să continui, sperând că totul s-ar rezolva, dar lucrurile s-au înrăutăţit şi suntem puşi în situaţia regretabilă de a nu mai continua”, a mai precizat artista de origine belgiană.

„Dragostea fanilor mei este cea care mă menţine puternică, de la începutul carierei mele. Toată lumea ştie, dar nu mai pot accepta această situaţie. Mă voi lupta prin mijloace legale pentru a mă întoarce la voi cât mai curând. Bucureşti, îţi promit, curând voi cânta din nou pentru tine. Şi da, vom celebra muzica şi dragostea împreună”, a încheiat Lara Fabian.

DailyBusiness
Locuințele din București, mai scumpe cu 43% față de ultimii doi ani. Capitala, devansată de Cluj și Brașov
Spynews
Raluca Ropotan, despre relația cu tatăl ei, Stelian Ogică. Ce relație au, în prezent, cei doi: "Noi tot timpul..." 
Fanatik.ro
Ce riscă, de fapt, Toto Dumitrescu după accidentul în care a fost implicat. Comparația cu Mario Iorgulescu. De ce e mai gravă fuga de la locul accidentului decât omorul din culpă
Capital.ro
România, provocată direct de Rusia. Traian Băsescu, avertisment privind planul Moscovei: Nu suntem pregătiți!
Playtech.ro
Ce poţi face legal dacă vin mirosuri neplăcute din curtea vecinului? Cum rezolvi problema
Adevarul
Îngrijorare în primării. „N-am avut destul oameni care nu știau să apese pe butoane? Am adus din privat și-mi spui să plece?”
wowbiz.ro
Doliu imens în lumea manelelor! A murit Ionuț Americanu. Cornelia, dansatoarea maneliștilor, a făcut publică vestea tristă
Economica.net
Oraşul din România care e pe harta străinilor, alături de New York şi alte atracţii turistice
Prosport.ro
FOTO. Blonda râvnită de bogătașii din toată lumea: „Cea mai drăguță”
kanald.ro
Doi părinți din Iași, condamnati la închisoare cu executare după ce bebelușul lor de 4 luni a murit din cauză că nu și-au dorit scaun special în mașină
Cancan.ro
Gafă grosolană a lui Donald Trump la întâlnirea cu Prințul William și Kate Middleton. Ce i-a făcut Melaniei, în fața tuturor
iamsport.ro
Acuzații extrem de grave la adresa lui Neluțu Varga: ”Ai luat 5.000.000 de la niște băieți șmecheri, te caută la stadion! I-ai dat ceva lui Mitică Dragomir să spună că ai mină de aur”
MediaFlux
Facturile la gaze în această iarnă. Ministrul Energiei anunță românii cât vor plăti
stirilekanald.ro
Destin negru pentru doi tineri care se iubeau încă din copilărie. Ambii parteneri s-au sinucis, după o eroare a poliției
substantial.ro
O noua tragedie zguduie România. Accident îngrozitor