Liderul studenţilor din România, scos aproape mort din mare şi resucitat pe plajă VIDEO

Liderul studenților din România, scos aproape mort din mare și resucitat pe plajă! S-a întâmplat la Mamaia, iar un tânăr care a sărit să îl salveze face acuzații grave: prietenii victimei nu au intervenit, iar jandarmii care au apărut pe plajă voiau să îl amendeze, potrivit România TV. 
Romania TV
11 iul. 2020, 13:26
Liderul studenţilor din România, scos aproape mort din mare şi resucitat pe plajă VIDEO

Tragedia s-a petrecut pe o plajă exclusivistă din Mamaia. Liderul studenților, în vârstă de 22 de ani, venise să se distreze alături de prieteni. Martorii spun că el a intrat beat în mare și a fost luat de curenți. Un alt tânăr care trecea prin zonă l-a văzut pe în apă și a sărit în ajutorul lui.

„Eu şi Mihai ne-am aruncat în apă să-l salvăm. Prietenul meu, fratele meu m-a îndrumat să sar în apă, am sărit amândoi dar un prieten de-al lui a fost un trădător pentru că nu a sărit după el. Prietenul lui nu a sărit după el în apă, am sărit noi”, a declarat tânărul salvator. 

În timp ce tânărul încerca să-i salveze viața lui Vlad, jandarmii au venit la fața locului și au vrut să-l amendeze .

„Domnii jandarmi în loc să stea pe plajă şi să salveze această fiinţă umană, ei se plimbau prin parcare. Nimeni nu vă salvează, fraţilor, nimeni. Nu sunt salvamari. Poliţiştii şi jandarmii stau în parcare să dea amenzi la lume aiurea, cum au vrut să-mi dea mie. Şi cui? Tocmai mie care am sărit să îl salvez”, a adăugat salvatorul. 

Medicii au ajuns imediat la fața locului. L-au resuscitat pe tânărul de 22 de ani și l-au transportat de urgență la spital. Starea lui este critică, însă. Momentan este intubat la spitalul din Constanța.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Diletta Leotta, imagine spectaculoasă după ce a devenit mamă a doua oară. Complimentele au curs în valuri
Capital.ro
Amenzi de până la 20.000 de lei pentru proprietarii de terenuri. Controalele încep de la 1 iulie. Planta care se elimină obligatoriu
Playtech.ro
Cât vei plăti pentru aerul condiționat în vara lui 2026 dacă îl folosești 8 ore pe zi. Estimarea costurilor pentru o lună de caniculă
Adevarul
Haos în lanțul de comandă. Cine răspunde pentru securitatea Portului Constanța în caz de criză?
wowbiz.ro
Valentin Sanfira, mesaj dur despre oamenii care l-au dezamăgit: „Nu mai am încredere nici în cei care merită”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Drona care a bubuit în Portul Constanța ar fi a Ucrainei! Anunțul făcut de Marina Ucraineană, la scurt timp după eveniment. Reacția președintelui Nicușor Dan
iamsport.ro
Mutu, negocieri cu un club uriaș din Serie A: ”Ar putea să ajungă acolo”
MediaFlux
Se renunță complet la numerar. Țara care își ia adio de la banii cash începând cu 2027
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți