Locuitorii din Cogealac au făcut coadă la Parchet în dosarul referendumului

Dosarul fraudelor la referendumul pentru demiterea preşedintelui României continuă cu o nouă filă, de această dată la Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Constanţa.
Romania TV
14 nov. 2012, 08:55
Locuitorii din Cogealac au făcut coadă la Parchet în dosarul referendumului

Zeci de locuitori din Cogealac au fost prezenţi, marţi, la Parchet, pentru a face precizări cu privire la ziua de 29 iulie, când a avut loc referendumul. Conform informaţiilor obţinute de „Replica„, mai mulţi cetăţeni din Cogealac au declarat în faţa oamenilor legii că ei nu au votat în comuna de domiciliu.

Ei însă figurează pe listele de la referendum ca şi când ar fi votat în localitatea de domiciliu. „Nu am fost în localitate în ziua referendumului. Eram în Constanţa, cu treabă, şi am votat pe listele suplimentare din municipiu. Eu figurez însă ca şi cum aş fi votat şi acasă, la Cogealac, însă nu am făcut-o. Semnătura de pe listă nu este a mea”, a declarat, pentru „Replica” de Constanţa, Cristian G., unul dintre cei chemaţi ieri la Parchet în calitate de martor în dosarul penal.

Citeşte articolul complet pe ReplicaOnline.ro.

DailyBusiness
Guvernul va declara situație de criză pe piața carburanților și urmează să adopte măsuri pentru protejarea economiei și populației
Spynews
Alertă medicală în România! Trei copii sunt suspecți de malarie după ce au călătorit în Africa
Fanatik.ro
Cum arată și cât costă mingea cu care se va juca la barajul Turcia – România! E realizată cu o tehnologie inovatoare. Foto
Capital.ro
A murit actrița din Superman. A fost una dintre cele mai mari și iubite actrițe. Ultima ei dorință
Playtech.ro
Ce riști dacă lucrezi ca PFA, dar ești tratat ca angajat. Situațiile care te pot costa bani
Adevarul
Fost agent CIA: „Vom înțelege răspunsul Iranului după doliul de 40 de zile de la martiriul lui Khamenei”
wowbiz.ro
Elena Gheorghe a anunțat despărțirea în lacrimi! Artista trece prin momente dificile: „Astăzi ne luăm rămas-bun”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Daniela Ciucă, o asistentă din Vaslui, s-a stins din viață la scurt timp după ce a ieșit din tura de noapte
iamsport.ro
MM Stoica l-a amenințat pe Gigi Becali că pleacă de la FCSB dacă îl transferă pe jucătorul care a făcut videochat cu un alt bărbat: ”Râde lumea de noi!”
MediaFlux
Avertisment de la ANRE. „Odată începută o criză energetică, ea se termină undeva după 3-5 ani”
stirilekanald.ro
(P) Rolul farmacistului în consilierea pacientului cu probleme ale părului
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj