LOTERIA BONURILOR FISCALE se schimbă: Câţi români pot câştiga un premiu

LOTERIA BONURILOR FISCALE: Comisia de buget-finanţe a Camerei Deputaţilor a adoptat un raport care admite unele amendamente propuse de către guvern la Ordonanţa care legiferează Loteria fiscală. Unul dintre amendamente prevede ca numărul căştigătorilor să fie limitat la 100 pentru fiecare extragere în parte.
Filip Stan
19 mai 2015, 10:45
LOTERIA BONURILOR FISCALE se schimbă: Câţi români pot câştiga un premiu

LOTERIA BONURILOR FISCALE: Premiul de 1 milion de lei va fi împărţit la maximum 100 de persoane, adică un premiu minim de 10.000 de lei, pentru un bon câştigător.

Un alt amendament adoptat prevede ca fiecare persoană care are unul sau mai multe bonuri câştigătoare să meargă să le înregistreze la ANAF, unde va primi un număr de ordine. După expirarea termenului, dacă sunt maximum 100 de bonuri câştigătoare, premiul de un milion de lei va fi împărţit, în mod egal, la toţi cei înscrişi.

LOTERIA BONURILOR FISCALE. Anunţ de ultima oră: În iunie va fi extragere pentru două luni

„Dacă numărul bonurilor câştigătoare înscrise este mai mare de 100, va avea loc o nouă extragere aleatorie”, a spus Attila Gyorgy, secretar de stat de la Ministerul Finanţelor, fără a preciza ce înseamnă o extragere aleatorie.

Ordonanţa Loteriei bonurilor a fost retrimisă din plen Camerei Deputaţilor pentru un nou raport, la cererea guvernului, care a propus o serie de modificări.

Prima extragere a Loteriei bonurilor fiscale, organizată pe 13 aprilie, a atras 18.215 de cereri de revendicare a premiului, cele mai multe în Bucureşti (2.348) şi Cluj (1.025), la polul opus situându-se judeţele Călăraşi (113) şi Giurgiu (105). În Vaslui, au fost în jur de 500. Valoarea premiului a ajuns astfel la 54,90 lei, pentru fiecare bon castigator.

Mai multe pe economica.net 

LOTERIA BONURILOR FISCALE, schimbări majore. Se vor organiza mai multe tombole, pentru diferite domenii

DailyBusiness
Ministrul Energiei convoacă Comandamentul Energetic Național, pe fondul vremii severe și al avariilor din rețea
Spynews
Valentin de la Mireasa o acuză pe Alina că nu îl îngrijește pe copilul lor: ”Mi-ai zis că te duci la agățat”
Fanatik.ro
Gigi Becali a anunțat super transferul, dezvăluit exclusiv de Fanatik, pe care-l forțează la FCSB: „Azi trimit contractul!”
Capital.ro
Când se schimbă ora în 2026. Decizia privind trecerea la ora de vară. Când dăm ceasul înainte cu o oră
Playtech.ro
Responsabilitățile financiare ale chiriașului: ce plătește la asociația de proprietari
Adevarul
Macron insistă să negocieze cu Putin. Cum ar trebui decriptat la București planul Franței: „E liderul de care Europa avea nevoie”
wowbiz.ro
Medicii au făcut anunțul despre Sofia Vicoveanca, după ce artista a suferit un infarct! Ce se întâmplă cu ea în aceste momente?
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Veronica si Dorobațu sunt câștigătorii „Casa iubirii” sezonul patru. Primele declarații după ce au intrat in posesia marelui premiu
iamsport.ro
Dezvăluiri incredibile din sânul familiei Iorgulescu: ”Mario are momente când sare la bătaie, înjură și sparge, dar și momente când e pâinea lui Dumnezeu! Nu îi merge 40% din lobul frontal stânga”
MediaFlux
Armata obligatorie în România? Anunț de ultimă oră de la Ministerul Apărării
stirilekanald.ro
Mama lui Sergiu Țârnă, sfâșiată de durere după moartea tânărului. Mesajul dureros transmis polițistului criminal: ”Mi-au rupt sufletul”
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend