Lucian Blaga şi-a dat demisia din AUR

Viceprimarul comunei Ponor, Lucian Dragoș Blaga, și-a dat demisia din funcție. El a anunțat acest lucru într-o postare pe contul său de Facebook.
Viorel Dobran
13 mai 2026, 15:36
Lucian Blaga şi-a dat demisia din AUR

Viceprimarul comunei Ponor, Lucian Dragoș Blaga, și-a dat demisia din funcție. El a anunțat acest lucru într-o postare pe contul său de Facebook. Blaga a fost ales pe lista AUR, la alegerile din 2024.

Viceprimarul comunei Ponor, Lucian Dragoș Blaga, și-a dat demisia din funcție: ”Mă simt nevoit sa fac un pas înapoi”

O nouă demisie răsunătoare în PSD, înainte de votul pe moțiunea de cenzură. A părăsit funcția imediat după ce a participat la Ziua Veteranilor

”Având în vedere faptul că sunt un om corect, echilibrat și am avut intenții sincere de a ajuta comunitatea și de a ridica nivelul de trai și comuna noastră în sine, nicidecum nu mi-am dorit funcții, mă simt nevoit sa fac un pas înapoi, deoarece nu se dorește bunăstare, corectitudine și transparență.

Mulțumesc cu recunoștință pe această cale tuturor celor care m-au sprijinit în demersurile mele spre normalitate”.

Citește și : Pe cine a desemnat Ilie Bolojan să poarte negocieri cu suveraniștii pentru a opri moțiunea de cenzură PSD-AUR: „Trebuie să răzgândim măcar 10 semnatari” (surse)