Mai multe sectoare din Capitală, fără APĂ CALDĂ din cauza unei avarii

RADET informează că, din cauza unei avarii survenite la CET Grozăvești, SC Electrocentrale SA a oprit furnizarea energiei termice de la această centrală către Regia Autonomă de Distribuție a Energiei Termice București.
Filip Stan
06 ian. 2015, 14:30
Mai multe sectoare din Capitală, fără APĂ CALDĂ din cauza unei avarii

Prin urmare, sectoarele 1, 5 și 6 sunt afectate din această cauză.

„Din cauza unei avarii survenite la CET Grozăvești, SC Electrocentrale SA a oprit furnizarea energiei termice de la această centrală către RADET. Prin manevre efectuate cu maximum de operativitate de către echipele RADET s-a reusit extinderea zonelor de influeță ale CET Grozăvești din sectorele 5 si 6‚ prin alimentarea cu energie termică din CET-urile adiacente. Agentul termic se va livra la parametri mai scăzți consumatorilor din sectorul 1, racordați la sistemul centralizat de alimentare cu energie termică, până la remedierea avariei”, informează compania.

Locuitorii din aceste sectoare nu vor avea apă caldă și căldură până la ora 21.00, informează RADET.

DailyBusiness
Cine l-ar putea înlocui pe premierul britanic Keir Starmer, dacă scandalul legat de Epstein va pune capăt mandatului său
Spynews
Ultimele cuvinte ale lui Cătălin Măruță în calitate de prezentator al emisiunii! De abia a putut să vorbească de lacrimi
Fanatik.ro
Andrei Nicolescu a intrat în direct după meciul de pe Arena Națională: „Dinamo s-a înțeles cu el, dar în ultima zi a mers la Craiova”
Capital.ro
A murit un mare artist al României. Muzica sa ne va rămâne în suflet: Un model pentru noi toți, cei rămași singuri, împietriți în durere
Playtech.ro
Poţi repara gardul comun pe propria cheltuială: ce scrie în lege, aşa scapi de amenzi
Adevarul
Povestea influencerului american mutat la Oradea, după ce soția sa româncă a fost deportată. „Nu plănuiam să trăiesc în SUA toată viața”
wowbiz.ro
Cine sunt victimele accidentului cumplit din Caraș-Severin. Un tată și cei doi copii ai săi au murit în impactul devastator
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cântăreața de muzică populară Mihaela Cojocaru s-a stins din viață la 52 de ani: „Nu cred așa ceva”
iamsport.ro
”O firmă imensă” din România, în negocieri pentru preluarea Stelei: ”Am asistat la discuții”
MediaFlux
Fenomenul meteo El Niño, mai aproape. Ar putea declanşa o încălzire globală record
stirilekanald.ro
Moartea a făcut prăpăd în Caraș-Severin. Trei persoane au murit după ce un TIR și un microbuz s-au ciocnit violent
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj