Manelist celebru, ajuns cu ambulanța la spital, în Dubai: ”Aveam o durere foarte mare în piept. Simțeam că mă sufoc”

De Angelo, căci despre el este vorba, a avut o stare de rău, simțind că se sufocă, acuzând o durere puternică în piept. Cântărețul aflat în Dubai a chemat Ambulanța și a fost transportat imediat la un spital de urgență din țara arabă.
Mircea Filipescu
12 mai 2023, 09:09
Manelist celebru, ajuns cu ambulanța la spital, în Dubai: ”Aveam o durere foarte mare în piept. Simțeam că mă sufoc”

Artistul susține că încă nu știe exact ce are, însă medicii din Dubai i-au prescris un tratament pentru calmarea durerilor cu care acesta s-a confruntat. Din fericire, situația lui nu este atât de gravă pe cât se aștepta.

„Am fost în jur de 23 la spital, de urgență, aici în Dubai. M-a luat Salvarea deoarece simțeam că mă sufoc. Aveam o durere foarte mare în piept. M-a luat cu transpirații, aveam palpitații. Mi-au administrat calmante imediat, crezând că poate fi ceva la pancreas”, a mărturisit De Angelo, pentru Fanatik.

Cântărețul s-a mai liniștit după pastilele pe care i le-au dat doctorii și s-a dus acasă, însă după trei ore, chinul a reînceput! De Angelo s-a întors la spital, unde i s-a luat sânge.

Citește și: Motivul intim pentru care Carmen Brumă nu se căsătoreşte cu Mircea Badea. „Aşa a fost modelul, aşa a fost materialul”

„M-am liniștit și după aceea am fost acasă. După trei ore, am avut dureri și mai mari și am început să vomit. M-am întors la spital, iar de data asta mi-au luat sânge să vedem de la ce poate fi starea asta de rău. Mi s-a zis că nu am nicio bacterie, eu crezând că am vreo bacterie sau un virus. De fapt, am avut o criză de gastrită.

Mi-au făcut și endoscopie și mi-au dat pansamente gastrice pentru acid gastric, eu având foarte mult acid de la operația de gastric sleeve de acum patru ani. Mi-au zis să revin la control după medicamentele prescrise, după ce îmi termin tratamentul temporar”, ne-a mai spus De Angelo.

Îndrăgitul manelist nu este prima oară în pragul morții! Cântărețul a mai trecut printr-o situație grea, în care viața i-a fost pusă în pericol în urmă cu doi ani. De Angelo era să ardă de viu după ce mașina în care se afla a luat foc.

Citește și: Bianca Drăgușanu a dat cărțile pe față! Este sau nu însărcinată cu Gabi Bădălău: „Hai să fim mai bune, hai că suntem femei”

DailyBusiness
Rubio vizitează Bahrainul pentru a obține sprijinul liderilor arabi din Golf în legătură cu acordul de pace cu Iranul
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
A rupt tăcerea după ce Gigi Becali l-a dat afară de la FCSB: „Am deja mai multe oferte din România și din străinătate”
Capital.ro
INSP avertizează: ,,Canicula poate pune viața în pericol” Recomandările pe care românii trebuie să le respecte în zilele cu temperaturi extreme
Playtech.ro
Cea mai scumpă greșeală făcută de românii cu credite la bănci. Poate dubla costul împrumutului
Adevarul
Cum arată fostul combinat Phoenix, mândria pierdută a Băii Mari. Coșul înalt de 350 de metri veghează peste zona interzisă
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Un șofer a intrat cu mașina într-o mulțime de oameni, în Timișoara! Câte victime sunt
iamsport.ro
Vehement împotriva gestului lui Gigi Becali: ”Avea un cap în gură în secunda următoare, nu mai avea nici dinți, nici ochelari!”
MediaFlux
Horoscop 26 iunie. Vineri cu ghinion pentru mai multe zodii
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?