Marcel Ciolacu sare în apărarea lui Cîrstoiu. ”Nu e un criminal, iertaţi-mă! E un medic de excepţie, e decan”

Marcel Ciolacu revine la sentimente mai bune în ceea ce-l privește pe Cătălin Cîrstoiu și i-a luat apărarea. Iată ce spune despre acesta.
Alina Costache
20 apr. 2024, 16:52
Marcel Ciolacu sare în apărarea lui Cîrstoiu. ''Nu e un criminal, iertaţi-mă! E un medic de excepţie, e decan''

Marcel Ciolacu revine cu o nouă declarație despre Cătălin Cîrstoiu, de această dată mult mai optimistă. Premierul îi ia apărarea candidatului PSD-PNL la Primăria Capitalei, despre care spune că este un medic excelent și un decan de excepție la UMF.

Domnul Cîrstoiu nu e un criminal, iertaţi-mă! Înţeleg campania… dom-le, e un medic de excepţie, e un decan la UMF, un om care şi-a clădit profesional tot ce se poate, este solicitat şi în România şi în străinătate pentru operaţii şi nu face operaţii simple. Haideţi să fim corecţi”, a spus Marcel Ciolacu.

În plus, premierul a precizat că luni va avea loc o ședință a coaliției în care a dat de înțeles că se va decide soarta lui Cîrstoiu.

‘Candidatul, în acest moment, este Cătălin Cîrstoiu. Am spus foarte clar că luni vom face o coaliţie, am vorbit pe WhatsApp cu domnul Cîrstoiu, o să vorbesc şi telefonic mai târziu, e normal că ţinem o legătură între noi. Nu am apucat să mă uit în detaliu la conferinţa de presă de ieri şi să urmăresc. (…) Sunt ferm convins că bucureştenii vor alege varianta cea mai bună„, a spus Ciolacu sâmbătă, la Piteşti, potrivit News.ro.

Întrebat dacă ar fi de acord ca alianţa PSD-PNL să nu mai propună un candidat pentru Primăria generală a Capitalei, Ciolacu a spus: „Este exclus acest… ce vă pot spune cu certitudine, că alianţa PSD şi PNL la Primăria generală a Capitalei va avea un candidat unic. În acest moment avem un candidat unic. (…) Haideţi să avem coaliţia de luni„, a mai spus acesta.

Cine ar putea să-i ia locul lui Cătălin Cîrstoiu în lupta pentru Primăria Capitalei

Am aflat cine ar putea să-i ia locul lui Cătălin Cîrstoiu în lupta pentru fotoliul de la Primăria Capitalei. În urma acuzațiilor care i se aduc referitoare la clinica privată pe care o deține, liderii PSD și PNL iau în calcul să-l înlocuiască.

Acum au apărut și două nume noi pe listă. Așadar, Sebastian Burduja și Rareș Bogdan ar putea fi așii din mâneca coaliției, potrivit Antena 3.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
România, în stare de urgență energetică! Cum ar putea fi afectați milioane de români! Vor exploda facturile?
Fanatik.ro
FCSB și U Cluj, puhoi de bani de la UEFA pentru zero victorii în șase meciuri!
Capital.ro
Reguli pentru buletine din august 2026. Cine mai poate obține cartea de identitate clasică și cât costă noul document
Playtech.ro
Poți depăși o mașină de Poliție care circulă încet? Ce spune Codul Rutier
Adevarul
Eclipsa din 12 august: orașul european cu cea mai lungă totalitate și zonele vizibile din România
wowbiz.ro
Durere fără margini după moartea Raisei, fetița de 9 ani ucisă în accidentul de la Cluj. Mesajul sfâșietor al mamei sale: „Te iubim…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Raisa este fetița care și-a pierdut viața în tragedia rutieră din Cluj! Mama acesteia este sfâșiată de durere: „Te iubim, Raisuca noastră!”
iamsport.ro
Invitat de Banciu și Naum să comenteze Turul Franței, Călinescu l-a distrus pe Tucă în direct: ”Nu a mai existat punct de întoarcere de atunci!”
MediaFlux
Anunț de la Casa de Pensii privind recuperarea banilor din contribuțiile CASS! Pensionarii nu trebuie să depună cereri
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România