Marea Britanie menţine alerta teroristă la nivelul cel mai ridicat

Ministrul britanic de interne, Amber Rudd, a anunțat vineri că nivelul alertei teroriste în Marea Britanie rămâne la pragul superior, respectiv 'critic', ceea ce înseamnă că un nou atac este considerat în continuare iminent, la patru zile după ce un terorist kamikaze a ucis 22 de oameni și a rănit alți circa 60 la finalul unui concert la Manchester, transmite agenția Reuters.
Romania TV
26 mai 2017, 12:53
Marea Britanie menţine alerta teroristă la nivelul cel mai ridicat

Nivelul alertei teroriste este stabilit în Marea Britanie de către Centrul Comun de Analiză Teroristă (Joint Terrorism Analysis Centre — JTAC) și după atacul de la Manchester a fost ridicat de la ‘grav’ la ‘critic’ pentru prima dată în ultimul deceniu.

Poliția britanică a arestat până în prezent opt persoane și continuă investigațiile pentru a afla dacă autorul atacului de la Manchester, Salman Adebi, a beneficiat de sprijinul unei rețele.

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Cum arată casa bunicilor Vlăduței Lupău. Cântăreața s-a întristat când a ajuns acolo
Fanatik.ro
Gigi Becali l-a făcut praf pe Târnovanu pentru gafele din FCSB – Auda 2-3: „Trebuie să plătească! Nu mai am încredere în el!”
Capital.ro
Card sau numerar? Specialiștii trag un semnal de alarmă. Ce se întâmplă când plătiți doar cu cardul
Playtech.ro
Unde este mai sigur să-ți ții economiile? Românii au două favorite clare, aşa încearcă să nu piardă bani din cauza inflației
Adevarul
Incident la Palatul Cotroceni. O femeie militar a leșinat în timpul vizitei președintelui Indiei
wowbiz.ro
Dragostea plutește la propriu pe litoral! Doi îndrăgostiți au transformat marea într-o scenă de film romantic. Turiștii prezenți s-au uitat de două ori
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Astăzi se împlinesc 9 ani de la decesul Denisei Răducu! Incredibil ce a apărut pe pagina regretatei artiste
iamsport.ro
A aflat despre plecarea lui Borza și a izbucnit: ”Rapid minte că aduce și vinde de foame de bani! Ce rușine de administrație”
MediaFlux
Statul acordă câte 1.000 de lei lunar, sprijin pentru tineri. Guvernul a aprobat o primă de angajare
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România