Mihaela Borcea rupe tăcerea la 13 ani de la divorţul de Cristi Borcea. Care a fost motivul despărţirii şi cum se înţelege, de fapt, cu Alina Vidican şi Valentina Pelinel

Mihaela Borcea este mamă dedicată, o antreprenoare de succes și o persoană fericită, împlinită atât pe plan personal, cât și profesional. Chiar și în fața unor momente dificile, a găsit puterea de a merge înainte. Unul dintre aceste momente a fost divorțul de Cristi Borcea, după o căsnicie care a durat 23 de ani.
Filip Stan
07 mart. 2024, 08:51
Mihaela Borcea rupe tăcerea la 13 ani de la divorţul de Cristi Borcea. Care a fost motivul despărţirii şi cum se înţelege, de fapt, cu Alina Vidican şi Valentina Pelinel
Mihaela Borcea rupe tăcerea la 13 ani de la divorţul de Cristi Borcea. Care a fost motivul despărţirii şi cum se înţelege, de fapt, cu Alina Vidican şi Valentina Pelinel

Mihaela Borcea rupe tăcerea la 13 ani de la divorţul de Cristi Borcea. Într-un interviu acordat pentru Viva!, Mihaela Borcea a vorbit deschis despre perioada dificilă a divorțului și despre modul în care a reușit să depășească această etapă.

„Divorțul de acum aproape 13 ani a reprezentat o schimbare radicală în viața mea. Dar am preluat controlul vieții mele și am pornit pe un nou drum. Despărțirea după 23 de ani nu a fost ușoară, dar am depășit această etapă cu determinare și am privit către viitor”, a declarat Mihael Borcea, care a precizat: „Căsnicia mea a fost o perioadă plină de provocări, dar și de oportunități. Am reușit să construim împreună un imperiu!”.

Citeşte şi: Dezvăluiri incendiare despre performanţele amoroase ale lui Cristi Borcea din tinereţe. O fostă colegă de liceu rupe tăcerea: „Ca elev era mediocru, dar era mare cuceritor”

Cu toate că nu mai formează un cuplu de mulți ani, cei doi au dezvoltat o relație civilizată, concentrându-se pe binele copiilor lor și pe susținerea reciprocă în procesul de creștere a acestora. „Relația cu Cristi s-a îmbunătățit pe parcursul timpului, concentrându-ne asupra co-parentingului și oferindu-ne sprijin reciproc în procesul de creștere a copiilor noștri. Am orientat creșterea copiilor către responsabilitate și principii solide, încurajându-i să-și urmeze pasiunile și să se dezvolte pe toate planurile. În afară de studii, copiii sunt implicați în diverse activități și mențin relații strânse între ei. Copiii mei sunt apropiați de ceilalți copii ai lui Cristi Borcea, dar și de copiii lui Sorin, construind legături frumoase și prietenii solide în cadrul familiei extinse”, a mai spus Mihaela Borcea.

Citeşte şi: Cristi Borcea îşi vinde complexul Pam Beach din staţiunea Olimp pentru 9,2 milioane de euro. Unde se duc banii: „Am separare de bunuri”

După divorțul de Mihaela, Cristi Borcea s-a căsătorit cu Alina Vidican, de care divorțat în 2016. Omul de afaceri nu a rămas prea mult timp singur, pentru că în viața lui a apărut Valentina Pelinel, femeia cu care este căsătorit și în prezent. Mihaela Borcea a făcut și câteva declarații despre relația pe care o are cu fosta soție a lui Cristi Borcea, dar și cu actuala: „Relația cu Alina Vidican și Valentina Pelinel este una cordială, bazată pe respect reciproc”. Acum, Mihaela Borcea se bucură de o viață personală împlinită, alături de iubitul ei, Sorin Rap, și de o carieră de succes, gestionând cu încredere multiple afaceri.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Radu Drăgușin, „back in business”! Românul revine în Tottenham – Liverpool
Capital.ro
Doliu în presa din România. O jurnalistă s-a aruncat de la etajul 7 și a murit. Ce mesaj a postat înainte: Dă-mi, Doamne…
Playtech.ro
Ce ajutoare primesc pensionarii in 2026: limita de pensie pentru ajutoarele financiare
Adevarul
Cine erau tinerii morți în accidentul din Bacău. Urmau să anunțe de Crăciun că vor avea un copil
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Gigi Becali s-a dus peste jucătorii de la FCSB și a distrus un fotbalist de față cu toți colegii: ”Atât poți! Te rog eu frumos, lasă mingea să intre, nu o mai scoate”
MediaFlux
Cum îți poate bloca ANAF contul. Când riști poprire sau sechestru
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet