Mihai Tudose este în doliu! Tatăl său infectat cu coronavirus a murit. Avea 80 de ani

Tatăl lui Mihai Tudose, Constantin Tudose, a murit luni dimineaţă, la varsta de 80 de ani, de coronavirus. Săptămâna trecută, fostul premier a confirmat informaţia conform căreia tatăl său era infectat cu COVID-19, însă nu a vrut să comenteze în legătură cu acest subiect.
Romania TV
13 iul. 2020, 08:46
Mihai Tudose este în doliu! Tatăl său infectat cu coronavirus a murit. Avea 80 de ani

Constantin Tudose a murit pe un pat al Spitalului SRI din Bucureşti, potrivit infobraila.ro. El a fost infectat cu coronavirus şi avea boli preexistente. 

Săptămâna trecută a apărut informaţia că Serviciul Județean de Ambulanță Brăila a intrat în alertă după ce un angajat a fost confirmat cu coronavirus. Medicul a făcut testul de coronavirus după un pacient al acestuia, căruia îi asigura tratament acasă, în timpul liber, a fost infectat. Pacientul în cauză era chiar tatăl fostului premier Mihai Tudose.

Citeşte şi: Tatăl lui Mihai Tudose, confirmat cu coronavirus. Are 80 de ani şi suferă de alte boli cronice

„Tatăl fostului premier se află internat la Matei Balş. Din cauză că părintele politicianului este în vârstă și are și boli cronice, poate dezvolta la o formă severă a bolii”, a susţinut atunci o sursă a ziarului Libertatea, precizând că este posibil ca acest caz să producă și un focar la Ambulanța Brăila, medicul care l-a îngrijit având multe contacte cu colegii săi.

Europarlamentarul Mihai Tudose, în vârstă de 53 de ani, a confirmat informaţia conform căreia tatăl său a fost confirmat cu cronavirus, însă nu a vrut să comenteze în legătură cu acest subiect. 

Corpul neinsufletit va fi adus la Braila miercuri, 15 iulie, urmand a fi depus la ora 11, la Capela din Cimitirul Sf. Constantin si Elena. Inmormantarea si slujba de inhumare vor avea loc tot miercuri, 15 iulie, ora 13.30.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Cine este personajul celebru care intră în rolul uneia dintre Furnicuțe, la Denise Rifai. Va fi responsabil de provocările zilnice
Fanatik.ro
Povești nemuritoare cu Mircea Lucescu! Marius Șumudică: „Ne-a dus nea Mircea la teatru și apare o fată cu sânii goi pe scenă…”
Capital.ro
Condițiile pentru ieftinirea motorinei. Bogdan Ivan: Statul ar putea reduce iar acciza, dacă prețurile cresc
Playtech.ro
Prețul mielului în Piața Obor 2026. Cât trebuie să scoți din buzunar pentru masa de Paște
Adevarul
Singurul an în care nu s-a aprins Lumina Sfântă de la Ierusalim
wowbiz.ro
Ultimul mesaj transmis de Mircea Lucescu înainte să moară! Ce mărturisire cutremurătoare a făcut „Il Luce”: „Gata, s-a terminat…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ce le-a spus Mircea Lucescu medicilor, în timp ce se afla pe patul de spital: „Îmi doresc să mor pe terenul de fotbal”
iamsport.ro
”Mama mi-a spus în ultimele zile de viață ale lui tata: «Nu mai vii să îl vezi, mergi peste tot în lume după Lucescu. Ajung să cred că l-ai iubit pe Mircea mai mult decât pe el!»”
MediaFlux
Joia Mare, zi importantă pentru creștini. Ce este interzis astăzi? În biserici se citesc cele 12 Evanghelii
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj