Mircea Geoană, favoritul caselor de pariuri la prezidenţialele din 2024. Pe ce locuri se află Ciolacu şi George Simion

Campania electorală pentru alegerile prezidenţiale din 2024 se apropie cu paşi repezi, iar casele de pariuri nu puteau ignora un eveniment de o asemenea amploare, astfel încât au analizat datele şi au pus pe piaţă cotele pentru fiecare posibil candidat, favoritul fiind Mircea Geoană, actual vicepreşedinte al NATO.
Mircea Filipescu
28 aug. 2023, 08:59
Mircea Geoană, favoritul caselor de pariuri la prezidenţialele din 2024. Pe ce locuri se află Ciolacu şi George Simion

Casele de pariuri au publicat cotele pentru viitorul preşedinte al României. Iar favorit este Mircea Geoană, omul care a pierdut la mustaţă alegerile prezidenţiale din 2009, în faţa lui Traian Băsescu.

Mircea Geoană este secretarul General Adjunct al NATO, iar de la anul poate deveni preşedintele României, dacă se va hotărî să candideze. Casele de pariuri oferă o cotă de 2,50 ca Geoană să câştige alegerile, potrivit Fanatik.

Ca şanse, următorii cotaţi sunt Nicolae Ciucă, George Simion şi Marcel Ciolacu. Fostul premier are cota 5,00 să devină preşedintele României, liderul partidului AUR are cota 6,00 să câştige alegerile prezidenţiale.

În ceea ce îl priveşte pe Marcel Ciolacu, actualul premier, el are cota 7,00 să devină preşedintele României. Liderul USR, Cătălin Drulă, are cota 10,00 să câştige alegerile prezidenţiale. Laura Codruţa Kovesi are cota 11,00.

Citeşte şi: EXCLUSIV| Victor Ponta, atac fără precedent la adresa lui Klaus Iohannis, după tragedia din Crevedia. ”Face foarte bine că își vede în continuare de vacanță. Așa arată România lucrului bine făcut”

La anul vom avea şi alegeri parlamentare. PSD are prima şansă să câştige, cu o cotă de 1,75, iar pe locul secund este partidul AUR (Alianţa pentru Uniunea Românilor), la o cotă de 2,85.

PNL este cotat cu a treia şansă, cotă 5,00, în timp ce USR are şansa a patra la casele de pariuri, cotă 10,00. UDMR este partidul cotat cu cele mai mici şanse să câştige, având cota 100,00.

La anul sunt şi alegeri locale. Iar bătălia pentru Primăria Capitalei se anunţă una dură. Doi candidaţi sunt favoriţi pentru a ocupa postul de edil al Bucureştiului: Nicuşor Dan şi Gabriela Firea, actualul şi fostul primar.

Nicuşor Dan este favorit conform caselor de pariuri, să rămână în funcţie, la o cotă de 1,60. Dar, Gabriela Firea nu este departe şi are cota 2,20 să recâştige postul de Primar al Capitalei.

Citeşte şi: Primarul din Caracal, al cărui fiu deține stația GPL de la Crevedia, se suspendă din PSD: „Sunt puternic afectat și îndurerat”. Marcel Ciolacu: ”Eu nu trebuie să iau legătura cu tatăl nimănui”

DailyBusiness
SUA au elaborat un plan de pace care prevede ca Ucraina să renunțe la anumite teritorii și la o parte din armament
Spynews
Piept de pui popcorn. Rețeta simplă și delicioasă a lui Chef Horia Manea
Fanatik.ro
Ce a făcut Gigi Becali când un livrator Glovo s-a apropiat de el pe o stradă din București. Gestul cu care a uimit mai multă lume
Capital.ro
Interzis pentru românii care își fac buletinul. Ce nu ai voie să faci când îți schimbi cartea de identitate
Playtech.ro
Camera în care trebuie montat termostatul centralei termice. Nu contează temperatura, ci un alt detaliu
Adevarul
Controversă în jurul filmului „Cravata Galbenă”. Echipa de producție, acuzată că a cerut cenzurarea unei recenzii scrise de o elevă: „o catastrofă”
Mama fetiței de 2 ani care a murit la stomatolog, gest sfâșietor după ce nu a putut participa la înmormântare. Durere de nesuportat pentru cei doi părinți
Economica.net
Primul tren suspendat din România. Ce oraş ar putea să aibă monorail
kanald.ro
O mamă și cei doi copii ai săi, implicați într-un eveniment rutier îngrozitor pe DN6. Mașina în care se aflau s-a izbit puternic de un TIR
iamsport.ro
Radu Banciu a făcut topul prezentatoarelor TV din România: 'Singura femeie absolut perfectă la toate'
MediaFlux
Vești bune pentru milioane de români! Se MAJOREAZĂ pensiile cu încă 360 de lei
stirilekanald.ro
Anunț de ultim moment pentru români! Breaking news
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume