Mohamed Salah a înscris un gol din corner pentru Egipt în preliminariile CAN VIDEO

Mohamed Salah a înscris un gol din corner în meciul câştigat de naţionala Egiptului, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, în faţa reprezentativei din eSwatini (fosta Swaziland), în preliminariile Cupei Africii pe Naţiuni.

13 oct. 2018, 06:22

Salah a marcat golul de 4-0, în minutul 45. Jucătorul echipei Liverpool a părăsit terenul în minutul 89, accidentat, scrie news.ro.

Citeşte şi Magie din vechiul Egipt, descifrată după 1300 de ani. Mesajul este foarte important

După meci, antrenorul secund al egiptenilor, Hany Ramzy, a declarat că diagnosticul iniţial este de întindere musculară. „Nu este o ruptură, cred că nu este ceva grav”, a adăugat el la beIN Sports.

La partida de vineri, pentru Egipt au mai marcat El Mohamady ‘7, Warda ’10 şi Trezeguet ’29. Pentru eSwatini a înscris Gamedze, în minutul 85.