Naty, sora lui Mircea Badea, despre noul obicei care i-a cucerit pe români. „Nu trebuie să dai explicații nimănui, nu trebuie să faci conversație”

Naty, sora lui Mircea Badea, a vorbit, recent, despre noul obicei care i-a cucerit pe români în ultima vreme. Ea spune că și-ar dori să poată face acest lucru, dar nu poate, din cauza faptului că nu are familie.
Filip Stan
02 dec. 2024, 10:59
Naty, sora lui Mircea Badea, despre noul obicei care i-a cucerit pe români.

Naty, sora lui Mircea Badea, a vorbit, recent, despre noul obicei care i-a cucerit pe români în ultima vreme. Ea spune că și-ar dori să poată face acest lucru, dar nu poate, din cauza faptului că nu are timp.

Specialiștii au tras un semnal de alarmă referitor la obiceiul de ieși singur la restaurant. Cei din Horeca au atras atenția asupra faptului că numărul rezervărilor la restaurant pentru o persoană a crescut cu 40%, comparativ cu anul trecut.

Citește și: Avertisment pentru românii care plănuiesc o vacanță în Italia. Sora lui Mircea Badea: ”A crescut infracționalitatea până la cer”

Naty, despre mersul singur la restaurant

În timp ce unii oameni susțin că este ceva rău să mergi singur la restaurant, alții consideră că practica este una bună, reprezentând o modalitate de a petrece timp de calitate cu propria persoană. Naty, sora lui Mircea Badea, este de aceeași părere, ba chiar și-ar dori să aibă timp să mănânce singură la restaurant.

„În trecut era considerat rușinos să ieși la restaurant singur, erai vai de capul tău, nu aveai prieteni, un paria al societății, nu puteai să ieși neînsoțit, mai ales femeile. Au existat epoci în care femeile erau blamate dacă ieșeau neînsoțite. Ei bine, acum un nou trend este în creștere și sincer eu îl înțeleg!

Noul trend spune că sunt în creștere ieșirile la restaurant singuri. Deci oamenii zic: domne’ mă duc astăzi să mănânc cu mine însumi, sau însămi. Belea! Sigur că ai telefonul, poți să îți iei o carte, poți să te uiți pur și simplu la lume”, a povestit Naty Badea.

„Eu aș face chestia asta! Mi se pare senzațional, numai că nu prea am timp deloc, am o viață populată. Dar uneori cred că este și sănătos să faci asta și nu trebuie să dai explicații nimănui, nu trebuie să faci conversație forțat, stai la masă cu cine vrei, nu plătești pentru altcineva, ci doar pentru tine.

Mi se pare un moment de respiro pe care ți-l iei pentru tine, astfel încât să îți pui gândurile în ordine. E un moment pe care ți-l iei, poate nu zilnic, pentru că cei care au familie, copii, ca și mine, nu prea își permit asta. Dar cred că o dată pe săptămână nu ar fi rău”, a mai spus sora lui Mircea Badea.

Citeste si: Sora lui Mircea Badea se întoarce în România. Naty a locuit în Italia: „Am împachetat și emoțiile”

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Ce spun Maria și Marius Avram despre întâlnirea cu Radu Vâlcan. Cătălin Brînză se așteaptă la surprize la Insula Iubirii – Reuniuni
Fanatik.ro
Încasări record! Câţi bani a făcut U Craiova după primul sold-out complet din istorie: 30.000 de bilete vândute cu Levski. Exclusiv
Capital.ro
Mii de pensionari români riscă să plătească pentru erorile statului. O nouă lege poate schimba regulile
Playtech.ro
Experimentul care arată câți bani poate economisi o familie într-o lună dacă gătești acasă. Obiceiul simplu care poate salva sute de lei
Adevarul
Ștefan Popescu: Incidentele cu drone se vor repeta. România are nevoie de o strategie, nu doar de proteste diplomatice
wowbiz.ro
El este militarul în vârstă de 26 de ani găsit mort în pădurea Babadag. Fusese dat dispărut
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Învăţătoarea lovită de trăsnet în Munții Bucegi și-a revenit ca prin minune! Primele ei declarații, la o lună după incidentul groaznic
iamsport.ro
Victor Becali a dezvăluit de ce nu va mai reveni Cristi Borcea vreodată la Dinamo: ”Are nevoie”
MediaFlux
Dispar sobele cu lemne din casele românilor. Soluții propuse prin lege pentru încălzire
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România