Nici portarul n-a văzut mingea. Vezi unde execută un jucător un penalty decisiv VIDEO

Un jucător al formaţiei poloneze Gornik Zabrze a avut şansa egalării în ultimele minute ale meciului cu Lech Poznan, dar a executat lamentabil o lovitură de la 11 metri.

11 mart. 2013, 21:40

Derby-ul ultimei etape din Polonia s-a jucat între Gornik Zabrze şi Lech Poznan, formaţiile clasate pe locurile 2 şi 4 în campionat. Oaspeţii au câştigat cu 1-0, dar un alt aspect a atras atenţia, petrecut în minutul 89. Atacantul Prejuce Nakoulma nu numai că a irosit şansa egalării, dar a făcut-o într-un mod lamentabil.

Fotbalistul din Burkina Faso a fost introdus în joc în minutul 73 şi părea jucătorul cel mai proaspăt pentru a executa penalty-ul din penultimul minut, însă execuţia sa a depăşit cele mai pesimiste aşteptări ale suporterilor.