Nicuşor Dan, întâlnire doar cu primarii de la sectoarele 1,2 şi 6: Am reconfirmat faptul că suntem parteneri

Se pare că Nicuşor Dan a avut o întâlnire doar cu edilii primăriilor din Capitală. Se pare că acesta a avut o întrevedere doar cu primarii din sectoarele 1, 2 şi 6.
Alina Costache
22 ian. 2021, 23:05
Nicuşor Dan, întâlnire doar cu primarii de la sectoarele 1,2 şi 6: Am reconfirmat faptul că suntem parteneri

Nicuşor Dan, întâlnire doar cu primarii de la sectoarele 1,2 şi 6. Astfel, Clotilde Armand, Radu Mihaiu şi Ciprian Ciucu au avut azi o întrevedere cu Primarul Capitalei pentru a discuta mai multe probleme de pe agenda administraţiei locale.

Nicuşor Dan, întâlnire doar cu primarii de la sectoarele 1,2 şi 6. Edilul a ales să se vadă cu cei care l-au susţinut la alegerile locale

Nicuşor Dan promite, la final de mesaj, că va avea o întrevedere şi cu primarii celorlalte sectoare (2, 3 şi 5), care coincidenţă sau nu fac parte din partidele care nu l-au susţinut pe acesta la alegerile locale

„M-am întâlnit azi, la sediul Primăriei Capitalei, cu primarii sectoarelor 1, 2 și 6 – Clotilde Armand, Radu Mihaiu și Ciprian Ciucu – pentru a discuta mai multe probleme de pe agenda administrației locale. A fost o discuție amicală, în care am reconfirmat faptul că suntem parteneri pentru dezvoltarea orașului.

Planul de investiții pentru 2021 în București a fost cel mai important lucru discutat, fiindcă am vrut să aflu nevoile și așteptările primarilor de sector în contextul dezbaterilor din această perioadă cu privire la bugetul Primăriei Generale.

Am vorbit de asemenea despre problema deșeurilor, despre infrastructura rutieră și parcări, dar și despre modul general de colaborare dintre Primăria Capitalei și primăriile de sector. Am convenit asupra unui format de lucru care să ne permită o consultare constantă privind problemele pe care trebuie să le rezolvăm împreună.

Voi avea în curând o întâlnire și cu primarii celorlalte sectoare, pentru a discuta și cu ei despre problemele orașului și soluțiile cu care putem veni împreună.”, a declarat Nicuşor Dan, Primarul Capitalei, pe contul personal de Facebook.

Citeşte şi: Bucureștenii l-au făcut praf pe Nicușor Dan, pe pagina lui de Facebook, după ce a declarat că 19 grade e o temperatură normala în case: „De pe vremea lui alt Nicu nu am mai făcut atâta frig și dușuri reci.”

DailyBusiness
Rubio vizitează Bahrainul pentru a obține sprijinul liderilor arabi din Golf în legătură cu acordul de pace cu Iranul
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Cum ar fi încercat idolul fotbalului din Ucraina să obțină cetățenia română. Acesta se apără: ”Am una singură”
Capital.ro
INSP avertizează: ,,Canicula poate pune viața în pericol” Recomandările pe care românii trebuie să le respecte în zilele cu temperaturi extreme
Playtech.ro
Cea mai scumpă greșeală făcută de românii cu credite la bănci. Poate dubla costul împrumutului
Adevarul
Cum arată fostul combinat Phoenix, mândria pierdută a Băii Mari. Coșul înalt de 350 de metri veghează peste zona interzisă
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Un șofer a intrat cu mașina într-o mulțime de oameni, în Timișoara! Câte victime sunt
iamsport.ro
Vehement împotriva gestului lui Gigi Becali: ”Avea un cap în gură în secunda următoare, nu mai avea nici dinți, nici ochelari!”
MediaFlux
Gigi Becali s-a făcut diriginte de șantier. Fostul arbitru Alexandru Tudor a pus umărul la treabă
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?