Noi detalii despre românca ucisă în Italia. Ce au descoperit anchetatorii

Noi detalii despre românca ucisă în Italia. Elena Raluca Şerban, în vârstă de 32 de ani se mutase din Toscana în Aosta cu o lună în urmă. Ea a fost găsită de pompierii care au intrat în casă duminică dimineața devreme.
Alina Costache
20 apr. 2021, 21:20
Noi detalii despre românca ucisă în Italia. Ce au descoperit anchetatorii
Noi detalii despre românca ucisă în Italia

Noi detalii despre românca ucisă în Italia. Româncă ucisă în Italia. Tânăra a fost înjunghiată mortal în gât, iar adavrul a fost găsit în baia apartamentului în care locuia, închiriat, la primul etaj al unei clădiri din viale Partigiani.

Medicii legişti au constatat că moartea s-a produs între după-amiaza și seara zilei de sâmbătă. În acele ore, nu s-au auzit zgomote suspecte sau țipete în clădire. Ultimul care a văzut-o în viață a fost un vecin, sâmbătă în jurul orei 11 dimineața, pe holul de intrare al clădirii.

Citeşte şi: O româncă a avut parte de un sfârşit cumplit după ce a fost înjunghiată fără milă în Italia. Elena se mutase în noua casă doar de trei săptămâni

Noi detalii despre românca ucisă în Italia

Anchetatorii nu au reuşit să afle informaţii importante de la vecinii fetei. Aceştia nu o cunoşteau şi nu au auzit niciun zgomot suspect din locuinţa tinerei, ceea ce infirmă varianta unei lupte între victimă şi atacator. Medicul legist a exclus faptul că Elena ar fi încercat măcar să se opună, iar poliţiştii cred că tânăra îl cunoştea pe ucigaş şi că i-a deschis uşa fără să se teamă că ar putea fi atacată,

De asemenea, poliţiştii încearcă să afle cine au ost ultimele persoane cu care tânăra a conversat la telefon şi pe reţelele sociale. Anchetatorii nu exclud ca această crimă să aibă legătură cu o reglare de conturi în lumea escortelor. De altfel, dat fiind faptul că Elena nu avea niciun loc de muncă, însă avea un nivel de trai ridicat se presupune că tânăra ar fi fost escortă şi că ucigaşul ar putea fi unul dintre clienţi, dacă nu chiar proxenetul care ar fi lucrat cu ea, scrie La Repubblica.

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Alina Marymar îi dă fatala Lambadei, după ce a dat de înțeles că este însărcinată: "Nu știe să scrie și să citească”
Fanatik.ro
Siyabonga Ngezana dinamitează o seară fantastică: „Nu știu dacă voi mai fi jucătorul FCSB”. Gigi Becali, acuzații grave: „Așa îl învață ei”
Capital.ro
Limită pentru plata cash. Decizie de la Uniunea Europeană. Ce se întâmplă cu numerarul din 2027
Playtech.ro
Cine este Liana Nicoleta Arsenie, președinta Curții de Apel București, și ce avere dețin
Adevarul
Avertismentul dur al unui general polonez către Putin: „Dacă ne atacați, intrăm în Kaliningrad”
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Cum se transmite lepra și cum îți dai seama că ai intrat în contact cu boala. Este alertă epidemiologică după confirmarea unui caz la Cluj-Napoca
iamsport.ro
Un suporter al FCSB, la un pas de tragedie la finalul meciului cu Feyenoord! A căzut din tribună la golul lui Tănase
MediaFlux
Nimeni nu scapă. Toate informațiile vor fi transmise în timp real către autorități
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Cum a murit, de fapt, fiul lui Florin Călinescu