O BĂTRÂNĂ BOLNAVĂ a vrut o excursie în Spania înainte să moară, dar a primit un bilet de avion GREŞIT FOTO

O bătrână de 62 de ani din Marea Britanie a vrut să facă o excursie în Spania după ce a diagnosticată cu cancer la sân şi o tumoare pe creier, dar a fost la un pas să rateze concediul după ce compania aeriană a trimis-o în America de Sud din cauza unei greşeli a destinaţiei.
Alina Costache
28 oct. 2013, 09:47
O BĂTRÂNĂ BOLNAVĂ a vrut o excursie în Spania înainte să moară, dar a primit un bilet de avion GREŞIT FOTO

Lamenda Kingdon, o femeie de 62 de ani, a vrut să viziteze staţiunea spaniolă Granada, dara primit un bilet pentru o insulă din Caraibe, Grenada, după ce a comandat biletele prin telefon, potrivit Daily Mail.

Citeşte şi Cascadorie incredibilă la 93 de ani. A zburat pe un avion VIDEO

Ea a fost recent diagnosticată cu cancer la sân şi o tumoare pe creier, motiv pentru care a întocmit o listă cu lucrurile pe care vrea să le vadă înainte să moară. Printre acestea, se număra şi o excursie în Spania, dar a fost la un pas să o rateze din cauza unei greşeli. Astfel, ea a sunat să cumpere bilete, dar angajatul companiei aeriene nu a înţeles destinaţia, oferindu-i un bilet pentru un alt continent. Inedit este faptul că bătrâna a realizat greşeala când se afla deja în avion.

După ce am luat masa în avion am început să vorbesc cu femeia de lângă mine declarându-i că de abia aştept să vizitez Spania. Ea mi-a spus că am luat avionul greşit. Apoi a oprit o însoţitoare de zbor şi i-a spus că vreau să ajung în Spania. M-am uitat la bilet şi chiar scria Grenada. Am observat că orele de plecare şi de sosire erau diferite, dar m-am gândit că are legătură cu diferenţa de fus orar„, a explicat Lamenda.

Citeşte şi A devenit VEDETĂ în somn, fără să ştie. Reacţia unui bărbat care nu poate scăpa de o FEMEIE VIDEO

La prima oprire a avionului, în St. Lucia, femeia a fost urcată într-un alt avion după ce a primit scuzele de rigoare de la angajaţii companiei. Mai mult, timp de o noapte a rămas în Malaga, oferindu-se o cameră la hotel, înainte să se îmbarcheze spre destinaţai iniţială, Granada.

DailyBusiness
FMI și Banca Mondială revizuiesc drastic prognozele pentru România. Creștere economică aproape înjumătățită în 2026
Spynews
Florin Salam, dans incendiar cu Floricica Dansatoarea! Puțini știu ce relație este între ei, de fapt
Fanatik.ro
Ipostaza inedită în care s-a pozat Paula Badosa alături de sora sa mai mică. Tenismena face furori cu formele sale
Capital.ro
Se schimbă regulile la bancomat. Obligație în UE, se va verifica în timp real. Anunț pentru cine retrage bani numerar
Playtech.ro
Ce cheltuieli taie românii pentru a face față scumpirilor. Mulți se plâng că au ajuns la limită: „Nu mai am la ce renunța”
Adevarul
„S-au trezit la viață de Paște”. Doi români aflați în stare vegetativă, salvați printr-o metodă revoluționară folosită în Parkinson
wowbiz.ro
Andreea Bălan și Victor Cornea s-au căsătorit! Imagini emoționante de la cununia civilă a vedetei
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Calendar ortodox pentru 22 aprilie 2026. Ce NU trebuie să facă creștinii pentru a se feri de boli și necazuri
iamsport.ro
L-a auzit pe Gigi Becali și s-a revoltat în direct: ”Îmi venea să sparg televizorul, mi-a fost o scârbă teribilă! Nu are Hristos, nu are mamă, nu are tată”
MediaFlux
Alertă în SUA: Trump a vrut să acceseze arma nucleară. Cine a reușit să-l oprească
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
NEWS ALERT Un camion a fost cuprins de foc pe autostrada A1, în Hunedoara