O englezoaică s-a trezit într-o dimineaţă plină de vânătăi. Medicii i-au pus un DIAGNOSTIC TULBURĂTOR

O femeie de 37 de ani din Marea Britanie a trăit şocul vieţii ei, atunci când, într-o dimineaţă, s-a trezit plină de vânătăi. În urma unei biopsii, medicii au descoperit că englezoiaca suferea de o formă agresivă de leucemie.
Iulian Tudor
12 iun. 2015, 18:15
O englezoaică s-a trezit într-o dimineaţă plină de vânătăi. Medicii i-au pus un DIAGNOSTIC TULBURĂTOR

Thea Wilson, 37 de ani, din Burwarton, Marea Britanie, s-a trezit într-o dimineaţă, plină de vânătăi pe tot corpul, după o noapte petrecută cu amicii în oraş, potrivit dailymail.co.uk. Incidentul a avut loc în luna octombrie a anului 2014.

Engelzoaica a fost extrem de confuză când şi-a văzut corpul vânăt, deoarece ştia sigur că nu a căzut cât timp a fost în oraş şi, mai mult, nimeni nu a lovit-o. Thea nu a mers la spital imediat, însă după câteva zile, timp în care vânătăile nu dispăreau, a decis să meargă la spital. Acolo, medicii i-au spus că are o tulburare de trombocite.

Aceeaşi doctori i-au recomandat, totuşi, să facă şi o biopsie, iar rezultatul analizei a fost tulburător. Tânără a fost diagnositicată cu o formă rară şi agresivă de leucemie, care afectează doar 100 de oameni într-un an.

Thea a început imediat chimioterapia, iar după circa şase luni de tratamente, boala a intrat în remisie. În următorii trei ani, o dată la 12 săptămâni, tânără va trebui să facă un test de sânge.

CITEŞTE ŞI: A învins LEUCEMIA, însă o boală banală i-a adus moartea. Destinul tragic al unei adolescente de 19 ani FOTO

DailyBusiness
Bolojan răspunde criticilor PSD: „Mi-am respectat mandatul și programul de guvernare”
Spynews
O asistentă de 23 de ani a fost găsită moartă în timpul turei, într-un spital privat din Constanța. Tânăra abia venise la serviciu
Fanatik.ro
Ajunsă la 34 de ani, fosta rivală a Simonei Halep a dat vestea cea mare. A uimit pe toată lumea
Capital.ro
Valabilitatea permiselor de conducere pentru categoriile A și B. Schimbare pentru șoferii din România
Playtech.ro
De ce se poartă mărţişorul la piept: Mulţi îl ţin la mână, însă e greşit, conform tradiţiei
Adevarul
„Nu exclud un război cu China”. Un propagandist al Kremlinului critică lipsa tehnologică a armatei ruse: „Ucraina ne-a depășit la drone și la comunicații militare”
wowbiz.ro
Pensia neîncasată înainte de deces în România. Ce se întâmplă cu banii și cine poate intra în posesia lor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Alertă la granița României! O dronă rusească a pătruns în spațiul aerian românesc, la nord de Sulina
iamsport.ro
Fostul conducător din Liga 1: ”Lucescu nu are ce căuta la națională la 80 de ani, ne mirăm că e bolnav, era normal! România merita un antrenor care să o ducă la Mondial”
MediaFlux
Cadavrul ayatollahului Ali Khamenei, găsit printre ruine. UPDATE: Trump confirmă decesul
stirilekanald.ro
(P) Importanța farmacistului în alegerile informate pentru sănătatea inimii
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj