O femeie de 72 de ani a fost arestată după ce a oprit ventilatorul unei colege de salon. Aceasta era deranjată de zgomot

O femeie de 72 de ani din Germania a fost arestată pentru că i-ar fi oprit aparatul de oxigen unei colege de salon.
Alina Costache
02 dec. 2022, 21:14
O femeie de 72 de ani a fost arestată după ce a oprit ventilatorul unei colege de salon. Aceasta era deranjată de zgomot
O femeie de 72 de ani a fost arestată după ce i-a oprit ventilatorul altei paciente

Femeia de 72 de ani a fost arestată după ce i-a oprit aparatul de oxigen, de două ori, unei colege cu care împărțea salonul dintr-un spital din Germania. Respectiva femeie ar fi recurs la acest gest pentru că nu suporta zgomotul pe care dispozitivul îl producea, potrivit The Guardian.

Femeia a fost reținută sub acuzația de suspiciune de tentativă de omor care s-a întâmplat marți, 29 noiembrie. Se pare că, chiar dacă personalul a atenționat-o pe femeie că aparatul este vital pentru pacient, l-a oprit din nou, în aceeași zi. Poliția din orașul Mannheima din Germania a declarat într-un comunicat de presă că ventilatorul a fost oprit înainte de ora 20:00 după ce femeia „s-a simțit deranjată de zgomotul provenit de la dispozitivul de oxigen”.

Citește și: Povestea emoționantă a unui bărbat care a primit 10 lei de la o femeie să își cumpere mâncare. Ce a făcut cu banii. Gestul care i-a lăsat pe toți fără cuvinte

„Deși suspecta a fost informată de către personalul spitalului că furnizarea oxigenul era vital pentru pacientă, se spune că a oprit din nou dispozitivul în jurul orei 21.00”, se arată în comunicat.

Cealaltă femeie, în vârstă de 79 de ani, a avut nevoie să fie resuscitată și chiar dacă viața nu i-a fost pusă în pericol, a fost internată la terapie intensivă.

Suspecta a fost dusă în fața judecătorului și trimisă la închisoare, investigațiile fiind încă în desfășurare.

Citește și: O femeie din Vaslui a fost bătută și abuzată sexual cu un cârnat de soția celui căruia îi era amantă

DailyBusiness
RO-Wine: Vinuri din 15 țări și trei zile în care Bucureștiul devine, din nou, capitala vinului internațional
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Cum a renăscut Universitatea Craiova în 2013. Mihai Rotaru vorbește în premieră de culisele de acum 13 ani: „Este 100% meritul profesorului Corneliu Andrei Stroe!”
Capital.ro
Viitorul „job” al lui Călin Georgescu. Propunere din Parlament: Farmecul și șarmul lui trebuie folosit în relația cu Occidentul
Playtech.ro
Cumpărăturile la care au început să renunțe românii din cauza scumpirilor. Schimbare majoră în obiceiurile de consum ale populației
Adevarul
Orașul în care stațiile de metrou arată ca niște palate
wowbiz.ro
El este băiețelul de 4 ani ucis de un câine de pază! Martorii fac declarații șocante despre tragedie: „L-a văzut pe cameră”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ce a ieșit la iveală după tragedia din Buzău, unde Teo a fost mușcat de un câine. Familia acuză proprietarul stânei de mușamalizare: „Acel câine ar fi fost dezlegat”
iamsport.ro
Gigi Becali a refuzat blatul care o făcea pe FCSB campioană. Dezvăluire în direct: ”El făcea prețurile”
MediaFlux
Se taie din salariile românilor. Ministrul Muncii anunță ce sporuri dispar
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi