O femeie din Statele Unite a născut pe peronul unei staţii din Washington

O femeie din Statele Unite a avut surpiza de a naşte în public, pe neaşteptate, pe peronul unei staţii de metrou din Washington D. C., după ce fusese la obstretician.
Romania TV
02 aug. 2013, 08:49
O femeie din Statele Unite a născut pe peronul unei staţii din Washington

Femeia se întorcea acasă chiar după o vizită la obstetrician. Când ajuns însă la metrou a început să aibă contracţii puternice.

Un pasager i-a sărit imediat în ajutor şi a ajutat-o să nască. Şi alţi oameni care se aflau în subteran s-au adunat în jurul femeii să o încurajeze.

Vestea naşterii a fost anunţată de autorităţile de la metrou pe pagina de Twitter.