O femelă elefant însărcinată a fost ucisă cu un ANANAS. Două persoane au fost arestate pentru crima brutală

Conform rapoartelor oficiale, două persoane au fost arestate pentru uciderea unei femele elefant însărcinate din Kerala. Cei doi au fost duşi la audieri şi urmează să-şi pimească sentinţa. 
Romania TV
05 iun. 2020, 06:49
O femelă elefant însărcinată a fost ucisă cu un ANANAS. Două persoane au fost arestate pentru crima brutală

Cei doi bărbaţi erau angajaţi la o fermă de mirodenii din apropiere, explicând că au pus explozibil în ananas, fiind o capcană pentru mistreţii care se apropiau de cultură, însă s-a ajung la o tragedie. 

Citeşte şi: India confirmă al doilea caz de coronavirus, în statul Kerala

Incidentul s-a petrecut pe 27 mai, când Mohan Krishnan, un ofițer de pădure a scris pe pagina sa de Facebook tragica întâmplare, fiind martor la moarte bietului animal. 

Femela elefant însărcinată se afla pe râul Velliyar din apropierea fermei, atunci când a mâncat fructul plin cu explozibil şi a murit pe loc. Oficialii mediului s-au grăbit să-l salveze însă explozia i-a provocat răni grave şi nu s-a mai putut face nimic. 

Uciderea elefantului în vârstă de 15 ani a declanșat proteste la nivelul întregii țări în timp ce actorii de la Bollywood, oamenii de afaceri și persoanele sportive s-au alăturat pentru a condamna acțiunea.

Citeşte şi: Doi motociclişti imprudenţi, alergaţi de un elefant furios. Imagini inedite filmate pe şosea VIDEO

Legea din India nu atribuie pedepse lungi de închisoare pentru faptele de cruzime faţă de animalele sălbatice. Uciderea faunei sălbatice trebuie să primească o condamnare riguroasă cu amenzi grele. Până în momentul de faţă, sancţiunile din India, referitoare la agresiunea faţă de animale, constau doar în amenzi care nu au crescut de-a lungul timpului, odată cu înmulţirea agresiunilor faţă de animalele sălbatice. 

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Căutări intensificate în Bacău pentru găsirea minorei Neculcia Andreea Elena. Polițiștii au mobilizat noi forțe și un elicopter
Fanatik.ro
Cel mai bine plătit jucător din SuperLiga a fost pe teren la CFR – Tromso 0-5! „Du-te, bă, și dă banii înapoi!”. Exclusiv
Capital.ro
Caniculă într-o parte a țării, vijelii în alta. Harta fenomenelor meteo anunțate de meteorologi
Playtech.ro
Schimbări pentru elevii care intră în clasa a IX-a. Mai mult timp pentru recapitulare și o materie nouă în locul dirigenției
Adevarul
„Taxa de turist” sau prețul normal al vacanței? „Nu vă obligă nimeni să cumpărați. Prețurile astea există pentru că cineva le plătește”
wowbiz.ro
Detalii halucinante în cazul bărbatului găsit îngropat într-o curte din Botoșani! Marinel a fost înjunghiat în inimă, iar concubina lui se numără printre suspecți
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
A fost găsit trupul lui Ionuț, tânărul de 23 de ani care s-a răsturnat cu skijetul la Dubova. Era căutat de 2 zile
iamsport.ro
Bombă! Nu Edi Iordănescu! Nelu Varga a ofertat un alt antrenor român după dezastrul cu Tromso
MediaFlux
Restricții la apă în 141 de localități din România. Dezastrul de pe Dunăre se mută și pe râurile din țară
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România