O firmă-fantomă din Constanţa a prejudiciat statul cu peste 30 de milioane de lei

Comisarii Gărzii Financiare Constanţa au sesizat Poliţia în legătură cu o firmă "fantomă" care ar fi prejudiciat statul, prin neînregistrarea tranzacţiilor în evidenţele contabile, cu peste 30 de milioane de lei, scrie MEDIAFAX.
Romania TV
08 nov. 2011, 16:57
O firmă-fantomă din Constanţa a prejudiciat statul cu peste 30 de milioane de lei

Potrivit unui comunicat al Gărzii Financiare Constanţa, în urma unor verificări efectuate la SC Dinput One SRL Constanţa, s-a constatat că aceasta a comercializat produse agricole în valoare totală de 108 milioane de lei.

„Întrucât societatea nu funcţionează la sediul social declarat, se estimează un prejudiciu produs bugetului de stat în sumă totală de 31.780.425 de lei”, afirmă comisarul şef al GF Constanţa, Radu Cristian.

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Marele secret al Ștefaniei Szabo a fost dezvăluit! Medicul din Buzău ar fi avut o relație cu un bărbat cu familie: ”Părea să o apese”
Fanatik.ro
Proiectul grandios pe care Ciprian Ciucu vrea să îl facă în București. Edilul pare să se inspire din munca lui Bolojan de la Oradea
Capital.ro
Propunerea de grațiere a lui Călin Georgescu. Dan Andronic: În locul lui Nicușor Dan, l-aș grația! I-aș da imunitate pentru tot
Playtech.ro
Lista completă a pensionarilor scutiți de CASS în 2026. Cine nu trebuie să plătească contribuția și cum se aplică regula
Adevarul
Exit-poll-urile și sondajele au eșuat masiv în București. „E fără precedent. Am avut trei case de sondare care au manipulat”
wowbiz.ro
Vești de ultimă oră despre starea lui Dan Petrescu. Fiicele lui au venit de urgență în țară: „A slăbit 30 de kilograme”
Economica.net
Cea mai nouă ofertă PPC - Scad preţurile la energie electrică
kanald.ro
Salariul minim ar urma să fie înghețat în 2026. Ordonanța de urgență pregătită de Executiv
iamsport.ro
Finanțatorul din SuperLiga, atac necruțător la adresa lui Ciolacu: ”A câștigat fiica unui PSD-ist prins că fura și la noi, deci nu mă surprinde scorul de la Buzău”
MediaFlux
536 de lei la pensie. Anunțul Casei Naționale de Pensii pentru aproape un milion de români
stirilekanald.ro
Anunțul momentului pentru români!
substantial.ro
Ce este tractografia RMN și cum ajută la înțelegerea afecțiunilor neurologice