O nouă încălcare a legii în biroul lui Ludovic Orban. Mai mulţi primari PSD din Giurgiu nu au purtat măştile de protecţie în interior

În urmă cu câteva luni o fotografie din biroul lui Ludovic Orban, în care acesta şi mai mulţi miniştri beau şi fumau fără să poarte măşti de protecţie şi nerespectând distanţarea socială. Fapta a avut loc în plină stare de urgenţă, iar acum în timpul stării de alertă, alte imagini din Palatul Victoria au ieşit la suprafaţă.
Romania TV
03 aug. 2020, 19:16
O nouă încălcare a legii în biroul lui Ludovic Orban. Mai mulţi primari PSD din Giurgiu nu au purtat măştile de protecţie în interior

Conform România TV, primarii PSD din judeţul PSD au fost convocaţi de Ludovic Orban la Palatul Victoria pentru a-i convinge să treacă de partea PNL-ului. Unii dintre edili au refuza să poarte masca de protecţie, în timp ce unii o ţineau sub barbă, cu toate că legea prevede faptul că în spaţiile închise aceasta este obligatorie.

Citeşte şi: Ludovic Orban, şedinţă la Palatul Victoria cu ţigări şi alcool. Premierul şi miniştrii au lăsat măştile deoparte

„Primarii au fost chemați ca să fie racolați și au fost amenințați. Unul a fost amenințat că va fi amendat de Garda de Mediu, altul că i se închide un salon de evenimente. Sunt amenințați cu multe, sunt multe abuzuri care se fac. Am pierdut 3 sau 4 primari, au fost convinși că este mai bine să candideze de la PNL. Li s-au promis bani prin prefectură, pentru prima dată, de la Fondul de Rezervă al Guvernului. Sunt curios cum poate prefectura să le dea bani!”, a declarat Marian Mina, la România TV.

La sfârşitul lunii mai în spaţiul public a apărut o imagine cu Ludovic Orban alături de mai mulţi prieteni. În imagine respectivă demnitarii beau diverse băuturi alcoolice şi au lăsat măştile de protecţie pe masă. Ulterior, Ludovic Orban a plătit două amenzi în valoare de 3000 de lei, aproape cât venitul familiei înainte de a deveni premier după fotografia respectivă.

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Cum arată casa lui Gheorghe Dincă după 7 ani de la crima care a îngrozit România. Locuința a ajuns o ruină | FOTO
Fanatik.ro
Ce problemă are, de fapt, Rapid! Un comentator celebru nu a ezitat și i-a zis-o direct lui Daniel Pancu: „Nu e ce trebuie”
Capital.ro
Prețuri carburanți marți, 21 iulie. Cât plătesc șoferii pentru benzină și motorină. Lista celor mai mici tarife
Playtech.ro
Povestea lui Lamine Yamal. Fotbalistul Spaniei a explicat ce înseamnă cu adevărat presiunea: „Mama m-a avut la 16 ani, iar tatăl meu aduna lucruri de pe stradă”
Adevarul
Românul genial la care au apelat NASA și Elon Musk: „Nu vom avea orașe în spațiu în următorii 20 de ani. Spațiul este un mediu neiertător”
wowbiz.ro
Dragostea plutește la propriu pe litoral! Doi îndrăgostiți au transformat marea într-o scenă de film romantic. Turiștii prezenți s-au uitat de două ori
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Lumea actoriei este îndoliată! Dana Tapalagă a pierdut lupta cu o boală gravă, la 57 de ani
iamsport.ro
Sorin Cârțu s-a supărat și a plecat de la Universitatea Craiova: ”Am zis că nu mai lucrez pentru nimeni”
MediaFlux
400.000 de bugetari rămân cu salariile înghețate! Alertă națională
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România