O pisică, reclamată la poliţie pentru că a furat un pui din frigider

O pensionară din Kent, Marea Britanie, a sunat la poliţie să reclame că pisica vecinilor i-a furat un pui din frigider. Autorităţile au trimis doi ofiţeri pentru a investiga cazul.
Romania TV
09 dec. 2012, 18:43
O pisică, reclamată la poliţie pentru că a furat un pui din frigider

Stăpânii pisicii hoţomane, Janine şi Paul Watson, au rămas şocaţi când s-au trezit la uşă cu doi poliţişti care o căutau pe pisica Pebble.

„I-am întrebat cât de mult ne costă pe noi, plătitorii de taxe, trimiterea a doi poliţişti într-un astfel de caz. Ei au spus că circa 2.000 de lire sterline. Ţara asta nu îşi permite să trimită poliţia la o pisică!”, a declarat Janine.

Însă Dorothy Howling-Neame, în vârstă de 75 de ani, spune că a luat decizia de a reclama pisica hoţomană pentru că aceasta intră des în casa ei printr-o uşiţă specială. „Este pentru pisicile mele. Ultima picătură a fost când a furat puiul”, povesteşte pensionara.

„Reclamanta avea probleme legată de pisică, dar şi de calitatea vieţii sale. Pentru asta au venit poliţiştii, nu pentru problemele cu pisica”, a declarat purtătorul de cuvânt al poliţiei din Kent.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
O schimbare climatică bruscă aduce Mica Eră Glaciară în Europa: Londra va fi acoperită de gheață trei luni pe an
Capital.ro
Călin Georgescu a primit decizia definitivă privind controlul judiciar. Este și bun de plată. Ce sumă îl obligă Tribunalul București să achite
Playtech.ro
Cât timp ține cozonacul: temperatura la care se păstrează pentru a rămâne fraged
Adevarul
Avertisment dur de la London School of Economics. România e pe drumul dintre „trogloditismul intelectual” și prăbușirea iminentă
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un ciclon puternic amenință Europa! Cum se va manifesta fenomenul și ce țări vor fi afectate
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Avertismentul economiștilor: România se îndreaptă spre o criză economică și socială uriașă
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”