Olga Barcari, anunțul momentului în showbiz! ”Este câștigătorul Survivor! Știu cât de mult și-a dat sufletul”

Olga Barcari, eliminată din popularul show TV ”Survivor”, face dezvăluiri incendiare din culisele emisiunii și spune cine ar trebui să fie câștigător la finalul aventurilor avute de Războinici și Faimoși în Republica Dominicană.
Romania TV
30 apr. 2026, 11:01
Olga Barcari, anunțul momentului în showbiz! ”Este câștigătorul Survivor! Știu cât de mult și-a dat sufletul”

Eliminată de la Survivor 2026, Olga Barcari face dezvăluiri incendiare din culisele emisiunii, vorbind fără rețineri despre relația cu Gabi Tamaș. Hairstylista spune totodată cine ar trebui, în opinia ei, să câștige uriașul premiu, de 100.000 de euro, al emisiunii.

Întrebată dacă Gabi Tamaș a fost cel care, în ciuda certurilor, a sprijinit-o cel mai mult în emisiune, Olga Barcari a răspuns că l-a văzut pe fotbalist altfel de cum l-a cunoscut la Asia Express sau în afara competiției.

”Pe Gabi l-am văzut diferit față de cum l-am cunoscut la Asia Express sau în afara competiției. A fost mai retras, vorbea destul de puțin. El avea grijă să ne facă mâncare. Avea pretenții de la mine, mă certa atunci când eram pe traseu pentru că avea încredere în mine. M-a și lăudat și a fost impresionat de cât de repede m-am mișcat pe traseu. Nu știu dacă se aștepta să aduc puncte așa de repede! Totuși, nu am vorbit mult în această competiție. Nu am vrut să intru în sufletul lui pentru că a fost mai retras. Îi port un respect deosebit, legătura mea cu el a fost ca a unui tată cu o fiică. Îmi aduce aminte de tatăl meu! Au același timbru vocal. Îmi plăcea să îl ascult!”, a spus ea.

În același context, Olga Barcari a dezvăluit, fără nicio ezitare, cine ar trebuie să câștige la Survivor 2026.

”Categoric, îl văd pe Gabi Tamaș! În Asia Express erau câteva probe mai haioase, însă în junglă este foarte greu să supraviețuiești, să nu mănânci, să nu bei apă, să te lupți și să aduci mereu puncte. I-am și zis într-o zi că merită să ia premiul cel mare pentru că știe să facă strategii și este foarte puternic din punct de vedere mental! El se pricepe la orice. Clar, pentru mine, Gabi Tamaș este câștigătorul Survivor! Știu cât de mult și-a dat sufletul ca să fie printre cei mai buni”, consideră hairstylista.

Citește și Andreea Popescu a început să meargă la ședințe de terapie după divorț. Ce a luat-o prin surprindere: „M-a năucit, efectiv”

Olga Barca s-a încumetat totodată să-i facă un portret lui Gabi Tamaș dincolo de ecran, subliniind că ”toată lumea” vrea să fie prietenă acesta.

”Dincolo de Survivor, Gabi este o fire veselă, glumeață, sociabilă și energică. Toată lumea vrea să se împrietenească cu el! Are un suflet bun, este distractiv, adoră să facă lumea să se simtă bine. În schimb, la Survivor l-am găsit posomorât pentru că toate condițiile de acolo te pot duce într-o depresie și nu știi ce să faci ca să ieși din starea respectivă. L-am înțeles, totuși. De foarte puține ori am vorbit cu el, însă mi-a dat câteva sfaturi. Se împrietenise cu Patricia, stătea mai mult cu ea. Am apreciat că a avut grijă de mine atunci când era vorba despre hrană. A vrut să țină cont toți că sunt, cumva, prietena lui! Asta scoate Survivor din tine! Te face trist, ți-o ia mintea razna, nu ai ce să faci acolo. Nu ai acces la lumea din exterior. E foarte greu să fii vesel, nu ai putere!”, l-a descris ea, pentru viva.

Olga Barcari a vorbit și despre relație pe care o are cu soția și fiica lui Gabi Tamaș.

”După Asia Express, mi-am făcut o mulțime de prieteni. Le-am cunoscut pe Selena și Ioana. Am fost la ei acasă, ne-am plimbat prin Brașov și am făcut cumpărăturile împreună. Înainte de a pleca la Survivor, am fost la ei acasă, unde am stat în jur de două zile. Am râs cu ele, am comandat mâncare, a fost superb!

Ioana are umor, ține la glume. O apreciez foarte mult. Are un caracter foarte puternic! Nu cred că Gabi ar fi putut să fie alături de o femeie cu un caracter slab. Se completează frumos amândoi, iar Selena este foarte matură, chiar dacă are 14 ani. Înțelege tot ce se întâmplă în jurul ei și poți să vorbești cu ea ca și cum ar avea vârsta ta. Uneori, am senzația că este mai matură ca noi! Este educată, deșteaptă și știe ce vrea de la viață. Îi dau sfaturi atunci când vine vorba de frumusețe. Familia lui Gabi îmi este foarte dragă! Sper ca prietenia noastră să dureze pentru totdeauna”, a spus ea.

Citește și Răsturnare de situație în povestea Bianca Dan-Marian Grozavu! ”Mutarea” decisivă care i-a lăsat mască pe internauți

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Mesajul emoționant transmis de mama Rebecăi, fetița din Bacău care și-a pierdut viața: „Îngerașul meu…”
Fanatik.ro
Catastrofă pe stadion! Un fotbalist a murit după ce a fost lovit de fulger. Video
Capital.ro
Peste 900 de primării riscă să rămână fără bani de la buget. Oana Gheorghiu: Trebuie să fie înrolate în platforma Ghiseul.ro
Playtech.ro
Facturile la energie ar putea crește. Primul lucru pe care trebuie să-l verifici în contract pentru a afla dacă vei plăti mai mult
Adevarul
Europa are o "fereastră rară" să-l pună pe Putin la zid, dar riscă să o rateze din nou
wowbiz.ro
„Să vă rugați pentru mine, am 5 tumori” Alina Pușcău, în lacrimi! Modelul internațional a lansat un apel, după ce a fost diagnosticată cu o boală gravă
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat dat dispărut din aprilie a fost găsit ÎNGROPAT în curtea... Vezi mai mult
iamsport.ro
De la finalele Champions League la afaceri în energie. Cum și-a construit Adrian Ilie viața după fotbal
MediaFlux
Încă un război în Ucraina. Rusia are un plan care vizează orașe îndepărtate
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România