Omul cu cea mai ciudată boală din lume

Pielea acestui om este atât de afectată de tumori, încât este cunoscut ca Omul-bulă. Chandra Wisnu, de 57 de ani, este unul dintre puţinii oameni din lume care suferă de o boală de piele care face ca, pe pielea de pe întreg corpul său, să se dezvolte vezicule. Bărbatul iese foarte rar din casă şi, atunci când o face, îşi acoperă faţa şi poartă ochelari de soare, pentru a nu fi ridiculizat de trecători, scrie thesun.co.uk.
Romania TV
15 nov. 2011, 15:42
Omul cu cea mai ciudată boală din lume

Boala a apărut atunci când Chandra avea 19 ani. Până la vârsta de 24 de ani, veziculele se întinseseră şi în zona spatelui, iar la 32 de ani, îi acopereau deja tot corpul.  De-a lungul evoluţiei bolii, bărbatul a consultat o mulţime de medici, dar nimeni nu i-a oferit un leac pentru suferinţa sa.

I s-a spus că afecţiunea este genetică şi că este cauzată de o anomalie a sistemului nervos, care face ca tumori benigne să se dezvolte pe piele sau pe oase. I s-au prescris nenumărate creme, toate fără efect.

Soţia sa îl iubeşte, indiferent de aspectul său fizic. Cei doi au împreună patru copiii. După ce a trăit ani în şir ascunzându-se, acum el doreşte să se găsească un leac pentru boala sa. Aceasta, din cauză că fiul său de 32 de ani, şi fiica sa cea mare, de 26 de ani, au început să dezvolte şi ei boala.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Mihai Pintilii, la mare căutare după despărțirea de FCSB! Ce club îl dorește pe fostul secund al roș-albaștrilor
Capital.ro
Mașinile electrice ar putea deveni obligatorii în Europa. UE pregătește o măsură care va afecta milioane de șoferi
Playtech.ro
Cât primești pe un gram de aur vechi în Istanbul. Unde ieși mai bine la bani, ce spun cei care au încercat în România şi în Turcia
Adevarul
Conflict de culise la Kremlin: Alina Kabaeva, amanta lui Putin, ar fi înlăturat-o pe „țarina” gimnasticii ruse
wowbiz.ro
Ce se întâmpla în viața medicului rezident găsit mort la Spitalul Floreasca! Lovitura pe care o primise cu două săptămâni înainte de moarte
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Drona care a bubuit în Portul Constanța ar fi a Ucrainei! Anunțul făcut de Marina Ucraineană, la scurt timp după eveniment. Reacția președintelui Nicușor Dan
iamsport.ro
Susține că unul dintre marile partide politice din România ar urma să se desființeze: ”Asta o să se întâmple!”
MediaFlux
O nouă facilitate de la ANAF pentru toți românii. Cum va funcționa noul sistem
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți