„Omul cu Tourette”, bătut la metrou, după ce a înjurat un bărbat din greșeală: „Am primit bătaie pentru un tic”

Omul cu Tourette a fost bătut foarte rău la metrou, chiar de ziua lui de naștere, după ce a înjurat un om din cauza ticurilor provocate de sindromul pe care îl are.
Alina Costache
19 oct. 2023, 23:34
„Omul cu Tourette”, bătut la metrou, după ce a înjurat un bărbat din greșeală: „Am primit bătaie pentru un tic”
Omul cu Tourette a fost bătut la metrou

Andrei Ungureanu, cunoscut sub numele de Omul cu Tourette, a fost bătut la metrou, de ziua lui de naștere. Acesta s-a afișat pe rețelele sociale plin de sânge și vânătăi. Acesta va merge la IML pentru a scoate certificat medico-legal și va depune plângere la poliție.

Bărbatul suferă de sindroumul tourette care se manifestă prin ticuri vocale, inclusiv repetarea neașteptată a unor mișcări sau sunete. Omul cu Tourette se afla la metrou atunci când a început să fie bătut de un alt bărbat.

Citește și: „Omul cu Tourette” și soția lui, scandal ca la ușa cortului. A prins-o cu un alt bărbat. „Ce ai făcut cu Bogdan?”

Acesta a avut un tic verbal în timp ce se afla la metrou și a înjurat fără să vrea un alt bărbat care a răbufnit și l-a luat la bătaie. Andrei mergea la un bancomat pentru a scoate bani pentru ziua lui de naștere.

„Am avut un tic în care am zis ‘hai la p@#%’ și unul s-a întors și m-a rupt cu bătaia. Începe să mă doară și nasul. Am primit bătaie pentru un tic în care am înjurat un tip. I-am făcut plângere, voi merge și la IML”, a declarat Andrei Ungureanu pe contul lui de Tik Tok.

Citește și: Andrei Ungureanu, „Omul cu Tourette”, amenințat de soție că face avort dacă nu se împacă cu ea

Omul cu Tourette s-a confruntat cu depresia

Andrei a trecut prin momente dificile, iar acesta le-a dezvăluit fanilor că se luptă cu anxietatea și cu depresia de mult timp. Acesta a cerut ajutorul specialiștilor, dar nu a avut parte de niciun rezultat vizibil.

„Am ajuns în ultimul punct în care să cer ajutor de la voi. De câteva luni bune, trec prin anxietate și depresie și atacuri de panică zilnic. Pe lângă simptomele psihice, am și simptome fizice. Adică, zilnic, tahicardie și extrasistole.

Dacă stau întins în pat, pot să am pulsul 74, cum mă ridic în picioare, brusc, 120. Nu pot să fac nimic, nu pot să fac efort. Orice efort mic pe care eu îl fac îmi dă palpitații, tahicardie și așa mai departe”, a spus Andrei Ungureanu, pe Instagram.

 

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
Răsturnare de situație! Mihai Stoica, vești extraordinare înainte de FCSB – Rapid: revenire spectaculoasă! Update Exclusiv
Capital.ro
Fermierii din România care pot pierde terenul agricol. Va fi scos la licitație de executorul judecătoresc
Playtech.ro
'Mira-m-aș' sau 'miram-aș'? Cum se scrie corect și care este explicația
Adevarul
O fotografie cât o mie de cuvinte, cu Maia Sandu. Detaliul surprins la plecarea din Grecia spre Olanda
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un ciclon puternic amenință Europa! Cum se va manifesta fenomenul și ce țări vor fi afectate
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Taxă pe electrocasnice în Uniunea Europeană. Pe listă intră frigiderele și mașinile de spălat
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”