Orban a plantat un copac, deşi a observat că stejarul era bine înrădăcinat. Marcel Vela a distribuit clipul şi apoi l-a şters VIDEO

Ludovic Orban a fost invitat să planteze un copac la Muzeul Naţional "Brătianu", cu ocazia sărbătoririi a 145 de ani de la înfiinţarea PNL. Premierul a observat, însă, că ştejarul era deja plantat. 
Romania TV
24 mai 2020, 10:45
Orban a plantat un copac, deşi a observat că stejarul era bine înrădăcinat. Marcel Vela a distribuit clipul şi apoi l-a şters VIDEO

Şeful Executivului a fost protagonistul unor imagini comice în timpul vizitei pe care a efectuat-o duminică la Muzeul Naţional „Brătianu” din localitatea Ştefăneşti din Argeş.

Ludovic Orban a fost invitat să planteze un copac în curtea Conacul Brătienilor de la Florica. Premierul a observat, însă, că stejarul era deja plantat pentru că avea şi rădăcini adânci.

Organizatorii doar decopertaseră pământul din jurul tulpinii copacului pentru a crea impresia că Orban plantează arborele, scrie Ziarul Profit.

Clipul în care Ludovic Orban plantează copacul a fost distribuit de Marcel Vela pe Facebook, dar, după ce şi-ar fi dat seama despre neregulă, ministrul de Interne a şters imaginile de pe pagina sa de socializare, scrie presa locală.

Orban atacă PSD, cu ocazia aniversării a 145 de ani de la înfiinţarea PNL. „Baronii PSD ne-au interzis să venim la Vila Florica”

Prezent la Muzeul Naţional „Brătianu, Ludovic Orban a spus că „românii vor avea un loc unde să se întâlnească cu istoria”.

„Am o mare satisfacție sufletească că pot să fiu azi prezent, aici, la un moment important, în locul unde s-a făcut istorie. Vreau ca acest moment să fie și un moment de continuitate în zidirea unei Romanii puternice”, a spus premierul Orban.

Premierul Ludovic Orban a participat, duminică, la inaugurarea Muzeului Naţional „Brătianu” care are sediul în Vila Florica, fosta reşedinţă a familiei Brătianu din Ştefăneşti. Evenimentul a avut loc cu ocazia aniversării a 145 de ani de la înfiinţarea Partidului Naţional Liberal.

Ce restricţii vor fi ridicate după 1 iunie. Anunţul făcut de Ludovic Orban

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Top 10 cele mai sănătoase alimente din lume. Ele îți asigură aportul de vitamine de care ai nevoie
Fanatik.ro
Ce nebunie! Și-au dat afară antrenorul la 2 dimineața și l-au înlocuit cu un tehnician care a fost demis recent de ultima clasată. Update
Capital.ro
Dezvăluirea momentului. Acum s-a aflat ce a făcut Călin Georgescu în timpul pandemiei
Playtech.ro
Ce se întâmplă cu numele magazinelor Carrefour din România, după preluarea de frații Pavăl
Trupele NATO au fost „bătute măr” de ucraineni în cadrul unor exerciții în Estonia. „Suntem condamnați”
wowbiz.ro
Imagini cumplite de la priveghiul familiei moarte în accidentul din Iași! Diana va fi înmormântată ținându-și fetița în brațe: „Dacă te-ar fi cunoscut părinții tăi…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bebeluș a murit după ce a băut lapte de... Vezi mai mult
iamsport.ro
Adevărul despre fotbalistul Horia Ivanovici. Prietenul său din copilărie a dezvăluit totul: ”Băi, lasă-mă în pace!”
MediaFlux
Ministrul Transporturilor a confirmat: Portul Constanța va prelua singurul port al Republicii Moldova, Giurgiulești
stirilekanald.ro
Diana va fi înmormântată cu onoruri militare. Viitoarea mămică a murit împreună cu fetița din pântec și cu soțul afacerist, Sorin Iacob, în tragedia din Iași
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat