Orban: Orice discuţie cu Tudose despre legile justiţiei e inutilă

Preşedintele PNL, Ludovic Orban, afirmă că orice discuţie cu ”Tudorel” Tudose despre legile justiţiei este inutilă şi susţine că premierul ”Tudose este doar un alt Dragnea... de Brăila”.
Romania TV
27 dec. 2017, 16:22
Orban: Orice discuţie cu Tudose despre legile justiţiei e inutilă

„Orice discuţie cu „Tudorel” Tudose pe marginea legilor justiţiei este inutilă. PNL l-a somat să se implice încă înainte de adoptare şi nu a făcut nimic. Tudose este doar un alt Dragnea… de Brăila”, a scris preşedintele PNL pe pagina sa de Facebook, potrivit News.ro.

Citeşte şi PNL: Singura cerere îndreptăţită a reprezentanţilor ONG-urilor este să-i ceară demisia premierului Tudose

Reprezentanţii organizaţiilor civice care s-au întâlnit miercuri cu premierul Mihai Tudose au anunţat, la finalul discuţiilor, că rezultatul nu este îmbucurător şi că, din punctul lor de vedere, soluţia este continuarea protestelor până când vor fi oprite cele trei legi ale justiţiei, precum şi modificările la Codurile penale.

Citeşte şi ONG-urile, după discuţia cu Mihai Tudose: Întâlnirea nu a fost îmbucurătoare. Soluţia este continuarea protestelor