Patricia Ţig şi Irina Bara, calificate în turul 3 la Roland Garros. Ana Bogdan a fost eliminată

Patricia Ţig şi Irina Bara s-au calificat, joi, în turul al treilea de la Roland Garros 2020. Din pacate, Ana Bogdan a piedut meciul contra americancei Sofia Kenin.

01 oct. 2020, 14:33

Patricia Ţig a învins-o joi pe americanca Christina McHale în două seturi, 6-4, 6-3, şi s-a calificat în turul al treilea de la Roland Garros.

În runda următoare, Patricia Ţig o va înfrunta pe câştigătoarea partidei dintre Elena Rîbakina şi Fiona Ferro.

În turul trei s-a calificat şi Irina Bara, care a beneficiat de abandonul belgiencei Alison Van Uytvanck. Irina Bara se impusese în primul set cu scor 6-1, iar în setul al doilea conducea cu 4-0, moment în care belgianca s-a retras.

Următoarea adversară a Irinei Bara va fi americanca Sofia Kenin (locul 6 WTA), a patra favorită, după ce campioana de la Australian Open a învins-o pe Ana Bogdan cu 3-6, 6-3, 6-2.

SIMONA HALEP – AMANDA ANISIMOVA în turul III la Roland Garros. Simona Halep, faţă în faţă cu coşmarul din 2019