Patru persoane au fost rănite, după ce un autoturism a lovit o ambulanţă

Patru persoane au fost rănite, dintre care una a rămas încarcerată, miercuri seară, pe E85, între Adjud şi Sascut, în urma coliziunii dintre o ambulanţă şi un autoturism care nu a acordat prioritate la ieşirea de pe un drum secundar, a informat Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Vrancea.
Iulian Tudor
20 feb. 2019, 20:35
Patru persoane au fost rănite, după ce un autoturism a lovit o ambulanţă

„La ieşirea de pe DN11 A, conducătorul unui autoturism nu a acordat prioritate unei ambulanţe care circula pe DN 2- E85. În urma coliziunii, au rezultat patru victime, trei din ambulanţă şi şoferul autoturismului”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Vrancea, inspector principal Cătălina Murariu.

Cei trei membri ai echipajului, şofer, ambulanţier şi medic, au fost răniţi. Pacientul transportat a fost preluat de o altă ambulanţă.

„O persoană a rămas încarcerată în urma unui accident rutier în municipiul Adjud, în zona Peco Umbrărescu, în care au fost implicate un autoturism şi o ambulanţă a Serviciului de Ambulanţă Judeţean (SAJ) Vrancea. La faţa locului a intervenit Secţia de Pompieri Adjud cu modulul SMURD (descarcerare şi ambulanţă SMURD) şi o autospecială de stingere. Victima încarcerată (şoferiţa automobilului) a fost preluată de o ambulanţă SMURD, iar pacientul din ambulanţa SAJ a fost preluat de un alt echipaj al SAJ Vrancea. Un asistent medical din cadrul echipajului SAJ, cu o contuzie în zona capului, a fost preluat de o ambulanţă SAJ Vrancea”, a informat Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Vrancea.

Potrivit SAJ Vrancea, în accident a fost implicată o ambulanţă de grad 0, care transporta un pacient comatos, intubat, spre un spital din Iaşi.

Sensul Adjud-Bacău este blocat, circulându-se alternativ.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Fratele lui Tavi Popescu l-a „trădat” pe fotbalistul de la FCSB! La ce echipă vrea să joace
Capital.ro
Tragedie în lumea filmului. Un cunoscut și îndrăgit actor s-a sinucis la doar 46 de ani
Playtech.ro
Mihaela Rădulescu, sfâşiată de durere la înmormântarea mamei. Marele absent de la tristul eveniment, vedetă nu a avut pe cine...
Adevarul
Fost membru al CSM, derapaj după referendumul anunțat de Nicușor Dan: „E nebunia unui dictatoraş de operetă care şi-a uitat pastilele”
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Omul înlăturat de Dan Șucu din Giulești iese la atac după FCSB - Rapid: ”Ne-a furat cel mai bun arbitru român!”
MediaFlux
Raport teribil al Avocatului Poporului privind pensiile românilor: Se pune în pericol dreptul fundamental la pensie
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet