Pavel Bartoş a dezvăluit cum a câştigat primii bani. Actorul a fost orfan şi şi-a crescut singur cei trei fraţi

Pavel Bartoș se bucură acum de succes și este cunoscut de toată România, dar puţină lume ştie că a avut multe de înfruntat până a ajunge aici, iar viața nu a fost mereu blândă cu el. Actorul s-a maturizat prematur și a fost nevoit să aibă grijă de familia lui.
Filip Stan
04 iul. 2023, 17:05
Pavel Bartoş a dezvăluit cum a câştigat primii bani. Actorul a fost orfan şi şi-a crescut singur cei trei fraţi
Pavel Bartoş a dezvăluit cum a câştigat primii bani

Pavel Bartoş a dezvăluit cum a câştigat primii bani. La vârsta de 16 ani, actorul a rămas fără tată şi a trebuit să devină bărbatul familiei. Încă din vremea liceului, Pavel Bartoș s-a angajat, iar primul job pe care l-a avut a fost cel de salahor. De acolo au urmat multe altele, iar vedeta nu s-a dat în spate de la nimic în încercarea de a-şi ajuta familia.

Citeşte şi: Anamaria Prodan, mărturisire emoţionantă despre ultima perioadă din viaţa sa. „Uneori mă urăsc!”

„Rudele din partea tatălui lucrau în construcții și atunci unde să te angajezi? Dar mi-am dat seama că nu îmi place. Am făcut-o pentru că trebuia să îi ajut pe ai mei. Am învățat să îi admir pe cei cărora le place munca fizică. Bravo lor!” a declarat Pavel Bartoş. „A trebuit să devin, cumva, bărbatul din casă. Nu neapărat capul familiei, dar a trebuit să mă responsabilizez dintr-o dată. Din copil, am devenit un adult foarte responsabil. Deja de la 16 ani, a trebuit să mă gândesc să îmi găsesc un loc de muncă pentru a putea să îmi ajut familia. La liceu, încercam să îmi găsesc joburi part time, iar pe vremea aceea erau foarte puține și foarte greu de găsit. Primul meu job a fost ca salahor în construcții, iar atunci mi-am dat seama că nu îmi place deloc munca fizică, dar a trebuit să o fac. În facultate, am făcut de la ospătărie până la vânzător. Vorba aia, le-am făcut pe toate”, a mai spus Pavel Bartoș pentru Viva!.

Citeşte şi: Cristian Cioacă dezvăluluie ce s-a întâmplat, de fapt, în noaptea de 29 spre 30 august 2007. „Mă înșela, a trebuit să fac asta!”

Pavel Bartoș crede că asta l-a ajutat să devină cea mai bună versiune a lui și să își dorească mereu mai mult de la viață. În prezent, acesta poate spune că îi merge extraordinar de bine pe toate planurile: are o carieră fulminantă, piesele de teatru în care apare el se joacă cu casa de bilete închisă, iar de mai bine de 10 ani face parte din proiectele „Românii au talent” şi „Vocea României” de la Pro TV.

DailyBusiness
Cluj: Aproximativ 1.700 de posturi ar putea fi reduse în administrațiile locale
Spynews
Oana Ciocan nu-l mai vrea pe Jador în viața ei? Mesaj cu subînțeles: „Am renunțat...”
Fanatik.ro
Invitată de FRF să cânte imnul României, celebra solistă a dezvăluit comportamentul șocant: „M-au înjurat de m-au nenorocit!”
Capital.ro
Ajutor în bani de Paște pentru pensionari. Când va fi făcută plata. Florin Manole: Aici avem o mică problemă
Playtech.ro
Când se plantează, de fapt, roșiile. Greșeala pe care mulți o fac primăvara
Adevarul
Electrocutați și forțați să lupte între ei până la moarte. Noi dovezi arată cum comandanții lui Putin își torturează propriii soldați
wowbiz.ro
Elena Gheorghe a anunțat despărțirea în lacrimi! Artista trece prin momente dificile: „Astăzi ne luăm rămas-bun”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
ULTIMĂ ORĂ! Toate zborurile au fost ANULATE până la Paște... Vezi mai mult
iamsport.ro
Dezvăluire după 12 ani! Ce a făcut Hagi în momentul arestării lui Gică Popescu: ”Era cu el în casă, copiii se uitau cum e dus la închisoare”
MediaFlux
Dan Bittman a izbucnit în lacrimi la primul concert Holograf, de după moartea lui Mugurel Vrabete. Cum a fost surprins solistul pe scenă
stirilekanald.ro
Rusia ar fi vrut să orchestreze o tentativă de asasinat asupra lui Viktor Orban pentru a-l ajuta să câștige alegerile
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj