PDL Vâlcea se plânge că firmele de publicitate îi refuză accesul la panourile publicitare

Prim-vicepreşedintele organizaţiei judeţene Vâlcea a PDL, deputatul Romeo Rădulescu, a declarat vineri într-o conferinţă de presă că toate firmele care deţin panourile publicitare din Râmnicu Vâlcea au refuzat cererea democrat-liberalilor, solicitând o anchetă în acest sens.
Romania TV
25 apr. 2014, 10:24
PDL Vâlcea se plânge că firmele de publicitate îi refuză accesul la panourile publicitare

„Toate cele trei firme care deţin panourile publicitare din Râmnicu Vâlcea au refuzat cererea noastră. Nu ştiu dacă are substrat treaba asta şi nu le-am văzut nici pline de reclame publicitare, oraşul este pe butuci, deci nu cred că nu sunt în măsura de a nu face faţă avalanşelor de cereri. Sper să se facă o anchetă în acest caz. În orice caz, noi ne vom baza în această campanie pe două lucruri. Pe campania door-to-door, în care le vom propune cetăţenilor să facă o comparaţie între cum e acum şi cum era cu noi, să vadă închisorile din România unde procentajul se respectă ca şi în parlament – 60% USL” a declarat Rădulescu.

Al doilea lucru despre care deputatul Rădulescu spune că va conta pentru electorat îl reprezintă numele candidaţilor de pe listă.

„Stolojan, Macovei, Ungureanu, Marinescu, nu cred că cineva pune la îndoială unul dintre aceste nume, oameni care au luptat de-a lungul carierelor politice pentru stat de drept, pentru economie de piaţă funcţională, pentru principii sănătoase de dreapta, pentru prosperitate, pentru justiţie. Faptele din spatele acestor oameni spun totul”, a adăugat parlamentarul vâlcean.

PDL Vâlcea îşi propune un scor de 20% pe judeţ la alegerile din 25 mai.

DailyBusiness
Banca Angliei este așteptată să mențină dobânda la 3,75%, în ciuda scumpirii petrolului și gazelor
Spynews
Cum arată curtea Mirelei Vaida. Frumoasa prezentatoare se bucură de o adevărată oază de liniște | GALERIE FOTO
Fanatik.ro
El e noul transfer al lui Dinamo! Fotbalistul de națională care a eliminat FCSB a semnat! Exclusiv
Capital.ro
Vești proaste pentru șoferii români care merg în această țară. Blocaje uriașe pe cele mai circulate autostrăzi
Playtech.ro
Cine trebuie să declare veniturile din străinătate și actele necesare. ANAF a început controalele, ce faci dacă ai primit decizie
Adevarul
Cel mai „liberal” dintre primarii PSD explică cum a făcut reformă, deși legea administrației nu-l obliga
wowbiz.ro
El este militarul în vârstă de 26 de ani găsit mort în pădurea Babadag. Fusese dat dispărut
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
El este Luca, tânărul de 18 de ani care și-a pierdut viața în urma tragediei din Vrancea. Visa la o carieră în medicină
iamsport.ro
Zinedine Zidane, desființat după numirea la naționala Franței: ”Absolut nimic nu-l recomandă pentru acest post! Câștiga trei Ligi cu Zwolle?”
MediaFlux
Mii de bunuri confiscate de ANAF, scoase la vânzare la prețuri mici. Românii vor putea cumpăra și de pe OLX
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România