Încă o victimă în urma accidentului provocat de Huidu: Bărbatul aflat în comă a murit

Bărbatul aflat în comă la Spitalul Judeţean Braşov  în urma accidentul de pe DN1 a murit. În urma accidentului în care a fost implicat Şerban Huidu au murit trei persoane.
Romania TV
17 oct. 2011, 06:01
Încă o victimă în urma accidentului provocat de Huidu: Bărbatul aflat în comă a murit

Victima avea 57 de ani şi era internată la Spitalul Judeţean Braşov. Este a treia persoană care moare în urma acestui accident.

Realizatorul TV Şerban Huidu a provocat, duminică, la Timişul de Sus, un accident. În urma impactului şi-au pierdut viaţa şoferul Daciei – un bărbat de 65 de ani – şi o femeie de 54 de ani aflată în dreapta şoferului. De asemenea, un bărbat de 57 de ani, din acelaşi autoturism, a fost rănit grav, fiind în comă indusă la Spitalul Judeţean Braşov, unde a fost supus unor intervenţii chirurgicale.  Acesta a murit luni dimineaţă.

În momentul accidentului, Huidu se afla în maşină împreună cu soţia sa, cu cei doi copii în vârstă de 2 şi 4 ani şi cu bona acestora. Atât copiii, cât şi cele două femei au fost transportaţi cu ambulanţele la spital.

În urma accidentului pe care l-a provocat, duminică, la intrarea în localitatea Timişul de Sus, Şerban Huidu a fost dus la Spitalul Judeţean Braşov, unde a fost supus unui examen la computerul tomograf, în urma unui traumatism cranian minor.

Tot la spital, lui Huidu i-au fost recoltate probe biologice pentru stabilirea alcoolemiei. Testul făcut imediat după producerea accidentului rutier a arătat că realizatorul de televiziune Şerban Huidu avea alcoolemie zero.

Poliţia rutieră face investigaţii pentru comiterea infracţiunii de ucidere din culpă de către Şerban Huidu, urmând să propună Parchetului măsurile care se impun într-un astfel de caz.

Dosarul penal în care Huidu este cercetat pentru ucidere din culpă va fi instrumentat de Parchetul Judecătoriei Braşov.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Cum a fost surprinsă Ivana Knoll, frumoasa fană a Croației, pe străzile din SUA, înainte de meciul țării sale cu Anglia de la Cupa Mondială
Capital.ro
Se schimbă regulile pentru cărțile de identitate. Suma pe care o vor plăti românii după 29 august
Playtech.ro
Card sau cash? Metoda de plată care te face să cheltui mai mulţi bani în fiecare lună
Adevarul
De ce războiul din Iran înseamnă pentru SUA o înfrângere mai severă decât în Vietnam. Explicațiile unui expert
wowbiz.ro
A murit Lucian Isar, cunoscut și ca Lucică Diamanta! Bărbatul s-a stins la doar 44 de ani din cauza unei boli autoimune
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 69 de ani și-a pierdut viața după ce a mâncat o bucată de brânză. Soția i-o oferise cadou de Ziua Îndrăgostiților
iamsport.ro
Fotbalistul român i-a închis telefonul în nas lui Giovanni Becali: ”Vreau să îți schimb viața!”
MediaFlux
Schimbări majore la Bacalaureat din 2030! Decizia Ministerului Educației merge spre publicarea în Monitorul Oficial
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?