Poliţia anunţă o nouă zi aglomerată pe Valea Prahovei

Poliţiştii anunţă deja aglomeraţie pe Valea Prahovei vineri dimineaţă, după ce cu o zi în urmă coloana de maşini s-a întins pe zeci de kilometri.
Romania TV
03 ian. 2020, 08:07
Poliţia anunţă o nouă zi aglomerată pe Valea Prahovei

”Valorile de trafic sunt ridicate pe DN 1 Ploieşti – Braşov, pe raza localităţii Comarnic, judeţul Prahova, unde se circulă în coloană pe sensul de urcare spre Braşov, între kilometrii 99 – 107, precum şi în zona centurii Sinaia, pe tronsonul kilometric 123 + 500 de metri – 124 + 500 de metri, şi, de asemenea, în acelaşi sens de deplasare, între kilometrii 130 şi 131, pe raza staţiunii Buşteni”, anunţă vineri dimineaţă Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române.

Poliţiştii acţionează în dispozitivul de siguranţă rutieră pentru fluidizarea traficului.

Pentru evitarea traficului aglomerat, a fost instituit dispozitiv de dirijare pe Valea Prahovei, şoferii putând opta şi pentru rute ocolitoare, respectiv DN 1A Săcele – Ploieşti.

Conducătorii auto sunt sfătuiţi să respecte indicaţiile poliţiştilor, să adapteze viteza condiţiilor de trafic şi de drum, să nu se angajeze în depăşirea coloanelor de autovehicule, să manifeste respect pentru ceilalţi participanţi la trafic, asigurându-se corespunzător înaintea oricărei manevre de schimbare a direcţiei, semnalizând totodată această intenţie.

Traficul a fost foarte aglomerat joi, pe Valea Prahovei, coloana de maşini întinzându-se pe zeci de kilometri pe DN1, între Câmpina şi Sinaia.

Coada de maşini, pe sensul de urcare spre munte, începea în dreptul oraşului Câmpina şi se întindea până dincolo Sinaia. De asemenea, şi varianta ocolitoare prin Breaza a fost aglomerată. Blocaje s-au înregistrat în Comarnic şi în Buşteni. dar şi pe centura oraşului Sinaia.

Citeşte şi: Aglomeraţie pe DN 1 în zona staţiunilor de pe Valea Prahovei. Se circulă în coloană la Comarnic şi Sinaia

DailyBusiness
Ministrul Energiei convoacă Comandamentul Energetic Național, pe fondul vremii severe și al avariilor din rețea
Spynews
Valentin de la Mireasa o acuză pe Alina că nu îl îngrijește pe copilul lor: ”Mi-ai zis că te duci la agățat”
Fanatik.ro
Bombă în Pro TV. Măruță e OUT după 18 ani. Prima reacție a prezentatorului
Capital.ro
Data până când sunt permise centralele de apartament. Până când mai pot fi folosite în România
Playtech.ro
Care este diferența de preț pe factură dacă ridici temperatura în casă de la 19°C la 23°C în ianuarie 2026
Adevarul
Bani îngropați, găsiți în Norvegia. Se speculează că provin din cel mai mare jaf din istoria țării, din 2004
wowbiz.ro
Medicii au făcut anunțul despre Sofia Vicoveanca, după ce artista a suferit un infarct! Ce se întâmplă cu ea în aceste momente?
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Veronica si Dorobațu sunt câștigătorii „Casa iubirii” sezonul patru. Primele declarații după ce au intrat in posesia marelui premiu
iamsport.ro
Adrian Mutu, afectat după ce fostul său conducător a fost ucis cu sânge rece: ”Era un om extraordinar”
MediaFlux
Rusia face un pas decisiv spre Iran. Dezvăluiri de la serviciile occidentale de informații
stirilekanald.ro
Femeie împușcată de 7 ori în fața copilului ei de 1 an! Doi indivizi mascați au intrat în locuință și au atacat-o fără milă! De necrezut ce a urmat
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend