Ponta, despre demisia lui Udrea: Nu doresc răul nimănui

Preşedintele PSD, Victor Ponta, a apreciat că demisiile din funcţii de conducere ale partidelor sunt un lucru firesc atunci când o formaţiune politică pierde alegerile. "Am trecut şi eu prin chestia asta", a spus Ponta.
Romania TV
12 iun. 2012, 12:55
Ponta, despre demisia lui Udrea: Nu doresc răul nimănui

„Aşa se întâmplă la alegeri: cei care câştigă sărbătoresc, ceilalţi nu. Am trecut şi eu prin chestia asta. Nu doresc răul nimănui”, a spus primul-ministru când a fost invitat să comenteze demisia Elenei Udrea de la şefia PDL Bucureşti.

Secretarul general al PSD, Liviu Dragnea, a comentat şi el demisia Elenei Udrea de la şefia PDL Bucureşti, el întrebând, retoric: „Decât atât? Asta e singura măsură?” „Elena Udrea a fost preşedinte la Bucureşti. USL a câştigat în 36 de judeţe, sau, altfel spus, PDL la final va rămâne cu două judeţe. Nu e vorba numai de Elena Udrea”, a spus Dragnea.

El a precizat că PDL este într-o situaţie în care nu a mai fost niciun partid din România după alegeri locale şi că, dacă PSD ar fi înregistrat un eşec similar, în Biroul Permanent Naţional nu ar mai fi rămas nimeni.

„În PDL sigur există oameni responsabili, care ar fi în stare să ducă partidul ăsta într-o zonă a normalităţii şi a unui comportament corect din punct de vedere politic. Dacă în PDL lucrurile vor intra pe un făgaş normal, s-ar putea să fie privit altfel”, a spus Dragnea, citat de agenţia Mediafax.

Vicepreşedintele PDL Elena Udrea a declarat, marţi, că a decis încă de duminică seară să demisioneze din funcţia de preşedinte al PDL Bucureşti, demisia fiind efectivă după validarea aleşilor locali de la nivelul Capitalei, în conformitate cu prevederile legale.

DailyBusiness
Și-au făcut cruce când au văzut nota de plată. Incredibil pentru ce au fost taxați patru turiști la o terasă din Italia!
Spynews
Hidrologii anunță prăpăd în mai multe zone din România! A fost emis cod portocaliu de inundații. Unde vor lovi puhoaiele
Bzi.ro
Cum arată părinții lui Andrei Lemnaru de la Insula Iubirii 2025. Imaginea care a devenit virală
Fanatik.ro
Averea impresionantă a lui Gigi Neţoiu. „Am cea mai modernă fabrică de vită Angus din Europa. Din chiriile din Dubai încasez 180.000 de euro!”
Capital.ro
România ține doliu. S-a stins din viață Ioan Donca. Am pierdut un om pe care toată planeta l-a respectat
Playtech.ro
Pot fi copiii dezmoşteniţi de părinţi? Un avocat celebru explică exact legea moştenirii în acest caz
Adevarul
Mărturii cutremurătoare despre crima de la Craiova: cu ultimele puteri, profesoara i-a zis fiicei sale să iasă din apartament
wowbiz.ro
Scena SFÂȘIETOARE cu fetița Silvanei, în timp ce își ținea mama înjunghiată de mână. Ultimele cuvinte pe care a apucat să i le spună fiicei sale, înainte să moară. TULBURĂTOR
Evz.ro
România, loc pe harta turismului de lux. Care sunt cele 12 hoteluri incluse în Ghidul Michelin
Prosport.ro
FOTO. Femeia care ia bani pentru pozele cu ea și pentru a ieși la întâlniri cu bărbați
kanald.ro
Un băiat de 13 ani a murit după ce a mâncat tăiței cruzi. Adolescentul s-a prăbușit la pământ, iar medicii nu au mai put să-l salveze
Cancan.ro
Complicele lui Emil Gânj a fost PRINS! Ireal unde l-au găsit polițiștii din România pe Ilie Sălăgean
iamsport.ro
Miliardarul de la LA Lakers a vrut sa investească în România: ”Am fost și la el acasă”
MediaFlux
Amenzi pentru persoanele fizice de la 7.500 până la 15.000 lei! Nimeni nu scapă dacă încalcă legea
stirilekanald.ro
A fost prins în Germania. Emil Gânj a dat peste cap planurile polițiștilor
Durere, reumatism, vene varicoase și artrită: remedii naturale și cum să le folosești corect