Ponta: Dinu Patriciu mi-a lăsat impresia unui om cu convingeri clare de dreapta

Premierul Victor Ponta afirmă marţi, într-un mesaj de condoleanţe adresat familiei lui Dinu Patriciu, că deşi nu l-a întâlnit prea des acesta i-a lăsat impresia că era unul dintre puţinii oameni cu convingeri clare şi autentice "de dreapta".
Romania TV
19 aug. 2014, 17:27
Ponta: Dinu Patriciu mi-a lăsat impresia unui om cu convingeri clare de dreapta

„Am aflat cu regret vestea tristă a decesului lui Dinu Patriciu. Transmit condoleanţe familiei şi celor care i-au fost aproape. Nu am avut ocazia să ne întâlnim prea des, dar mi-a dat mereu impresia că era unul din foarte puţinii oameni cu convingeri clare si autentice ‘de dreapta’! Dumnezeu să-l odihnească!”, notează Victor Ponta pe pagina sa de Facebook.

Omul de afaceri Dinu Patriciu a murit marţi, la Londra, în urma unei infecţii pulmonare pentru care fusese spitalizat în ultimele zile. Funeraliile sale vor avea loc în cercul restrâns al familiei. În decembrie 2012 a fost supus unui transplant de ficat.

DailyBusiness
Rubio vizitează Bahrainul pentru a obține sprijinul liderilor arabi din Golf în legătură cu acordul de pace cu Iranul
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Gigi Becali, anunț crucial despre Florin Tănase: „Poate aduc unul de cinci ori mai bun!”
Capital.ro
BNR avertizează asupra riscurilor pentru economia României. Valentin Lazea: Dacă ar exista voință politică am avea venituri
Playtech.ro
Criza schimbă tradițiile. Invitații renunță la nunți și aleg să își păstreze banii, se plânge o mireasă: „Caut nuntaşi, am nevoie de alţi prieteni”
Adevarul
CTP îl atacă pe Ilie Bolojan, după ce l-a susținut constant. Motivul supărării: promovarea liberalului Peiu, fost membru AUR și SOS, în funcția de șef al organizației Ilfov
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Un șofer a intrat cu mașina într-o mulțime de oameni, în Timișoara! Câte victime sunt
iamsport.ro
Nu îl iartă pe Gică Hagi: ”Nu am cum! E zero”
MediaFlux
Se schimbă banii în țara noastră. BNR anunță românii cum deosebesc bancnotele noi de cele vechi
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?