Preşedintele Klaus Iohannis se va adresa Parlamentului marţi, la ora 12.00

Președintele Klaus Iohannis se va adresa Parlamentului marți, la ora 12.00, a anunțat președintele Senatului, Călin Popescu-Tăriceanu, la finalul ședinței Birourilor permanente reunite ale Camerei Deputaților și Senatului.
Iulian Tudor
06 feb. 2017, 10:20
Preşedintele Klaus Iohannis se va adresa Parlamentului marţi, la ora 12.00

Am discutat despre includerea în ordinea de zi pentru marți a solicitării președintelui României de a se adresa Parlamentului. Am hotărât ora 12.00, conform solicitării pe care a făcut-o domnia sa„, a declarat Tăriceanu.

Președintele Klaus Iohannis a transmis, vineri, președinților celor două Camere ale Legislativului o scrisoare în care arăta că dorește să se adreseze Parlamentului pe 7 februarie cu privire la modificările aduse legislației penale, precum și în legătură cu evenimentele generate de acestea.

CITEŞTE ŞI: Klaus Iohannis: Liderii europeni sunt îngrijoraţi şi speră ca România să rămână ferm pe calea statului de drept

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Noi informații în cazul fetei de 13 ani care și-a înjunghiat tatăl pentru a-și salva mama! Ce a declarat viceprimarul localității
Fanatik.ro
Cum a câștigat Pancu din lojă derby-ul Petrolul – Rapid 0-2! Mutarea decisivă, dezvăluită de Andrei Vochin
Capital.ro
Primești bani ca să călătorești prin Europa timp de 8 săptămâni. Ce trebuie să facă persoana aleasă
Playtech.ro
Românii cheltuie mai puțin pentru servicii. Domeniile în care încasările au scăzut cel mai mult în 2026
Adevarul
Marea ipocrizie de la Evaluarea Națională: de ce preferăm note umflate în locul unei testări reale
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Cine suportă costurile tratamentului Alinei Pușcău din America. Dan Alexa, dezvăluiri despre starea modelului: „Costă undeva la jumătate de milion. Situația e gravă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O fetiță de 4 ani și-a pierdut viața pe patul de spital, după ce a fost infectată cu difterie
iamsport.ro
A spus care ar fi motivul real pentru care Baiaram nu a plecat încă de la Craiova: ”Asta e de fapt povestea!”
MediaFlux
Războiul merdenelelor vs. croissante continuă, chiar dacă La Mița Biciclista și Edmond Niculușcă și-au pus cenușă în cap și și-au cerut, târziu, scuze. Nea Mihai a dat lovitura, în timp ce primarul Ciucu s-a băgat și el în seamă
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat