PREZIDENŢIALE TURUL II. Meleşcanu îl susţine pe Victor Ponta în turul al doilea al prezidenţialelor

ALEGERI PREZIDENŢIALE TURUL II. Teodor Meleşcanu îşi anunţă susţinerea pentru Victor Ponta în turul al doilea al prezidenţialelor. Fostul şef al SIE, care a obţinut 1,09% în primul tur, este cel de-al treilea candidat care merge spre Ponta, după Corneliu Vadim Tudor şi Călin Popescu Tăriceanu. 
Iulian Tudor
04 nov. 2014, 13:31
PREZIDENŢIALE TURUL II. Meleşcanu îl susţine pe Victor Ponta în turul al doilea al prezidenţialelor

ALEGERI PREZIDENŢIALE TURUL II.  „În urma evaluărilor contextului politic intern premergător turului doi al alegerilor prezidenţiale 2014 şi a unei serii de discuţii pe care le-am purtat cu premierul, doresc să aduc la cunoştinţa opiniei publice faptul că în turul al II-lea al alegerilor il susţin pe candidatul Victor Ponta. Totodată recomand electoratului care mi-a acordat încrederea în primul tur să susţina candidatura domnului Victor Ponta„, anunţă Meleşcanu într-un comunicat de presă.

ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Tăriceanu a decis să-l susţină pe Victor Ponta în turul II

Fostul şef SIE precizează că un factor esenţial în luarea acestei decizii a fost convingerea sa fermă că împreună cu Victor Ponta va putea pune în practica o politică destinată consolidării securităţii României în contextul actual şi „o dezvoltare economică durabilă în folosul tuturor românilor”.

ALEGERI PREZIDENŢIALE TURUL II.  Potrivit rezultatelor anunţate de BEC, Meleşcanu a obţinut 104.131 de voturi, reprezentând 1,09%.

Până la această oră, şi Corneliu Vadim Tudor şi-a anunţat susţinerea pentru Ponta, în urma unui protocol încheiat cu UNPR.

TURUL II PREZIDENŢIALE 2014. Prima alianţă: Protocol PRM-UNPR. VADIM îi dă voturile lui PONTA

DailyBusiness
Paștele devine tot mai scump. Bugete de până la 1.000 de lei per familie și semne de încetinire economică
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
Gestul făcut de soția lui Helmut Duckadam de Paște. Locul pe care l-a vizitat împreună cu fiica sa
Capital.ro
Pierderea definitivă a permisului de conducere. Cazul în care șoferul devine pieton pe viață. Unde se aplică noua lege
Playtech.ro
Ai primit amendă în Bulgaria: Unde trebuie să o plătești și ce riști dacă o ignori
Adevarul
Fostul șef al diplomației ungare, Peter Szijjártó, a dispărut total din spaţiul public după înfrângerea lui Viktor Orban
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a părăsit România, la două zile de la înmormântarea lui Mircea Lucescu. Mărturisirea pe care a făcut-o cu lacrimi în ochi, în prima zi de Paște: „Am comunicat mult prea puțin cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 47 de ani din Alba a fost înjunghiat mortal de un tânăr de 18 ani, chiar în noaptea de Paște. Victima nu a avut nici o șansă
iamsport.ro
Constantin Budescu și Gabi Enache, revenire-șoc în fotbal! Echipa cu care sunt aproape de a semna
MediaFlux
Un nou ajutor financiar pentru românii care ies la pensie! Economisire prin investiții la bursă! Retragere completă a banilor la pensionare
stirilekanald.ro
Reacția Rusiei după ce Viktor Orban a pierdut alegerile: "Peste patru luni..."
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj