Profesorul de sport de la Jean Monnet, executat silit de bancă. Dan Vişan are trei credite

Dan Octavian Vişan, profesorul acuzat că a întreţinut relaţii sexuale cu una dintre elevele sale, are din nou probleme. Dascălul este executat silit de o bancă.
Romania TV
09 feb. 2012, 11:08
Profesorul de sport de la Jean Monnet, executat silit de bancă. Dan Vişan are trei credite

O cunoscută bancă din Capitală a deschis procedura de executare silită pe numele lui Dan Octavian Vişan. Instituţia bancară a cerut magistratilor Judecatoriei Sectorului 3 executarea silită, prin toate mijloacele, împotriva lui Vişan, scrie cancan.ro.

Potrivit unor surse din interiorul băncii, instituţia a recurs la executare în încercarea de a obţine din salariul profesorului o rată mai mare decât suma renegociată de Maria Vişan. Executorii bancari au scăpat însă din vedere că Dan Octavian Vişan are interdicţia să profeseze şi nu mai primeşte salariu.

El a apelat la instituţia respectivă pentru a face trei credite, dintre care un împrumut de nevoi personale, dar şi două carduri de credit, în valoare de 10.000 de lei.

Dan Vişan, profesorul de sport acuzat că a întreţinut relaţii sexuale cu o elevă minoră a ieşit din arest pe 6 ianuarie. Judecătorii Tribunalului Bucureşti au menţinut decizia luată de colegii lor de la Judecătoria sectorului 1 de a-l elibera sub control judiciar pe profesor.

Profesorul de sport a recunoscut, în timpul audierilor, că a întreţinut relaţii sexuale cu eleva de la Liceul „Jean Monnet”, în mai multe rânduri, declaraţii ce se coroborează cu plângerea acesteia şi cu declaraţiile făcute de patru martori.

CITEŞTE ŞI:

Proful de sex de la Monnet a fost eliberat. Vezi ce a declarat la poarta penitenciarului VIDEO

Profu’ de sport de la Monnet, vedetă pe platourile de la Buftea: figurant în telenovele

Dan Vişan, profesorul acuzat de sex cu o minoră: „Această fată mi-a luat suflul de viaţă”