Raluca Bădulescu, desființată de cârcotași! Reacția neașteptată pe care a avut-o vedeta

Raluca Bădulescu a devenit ținta criticilor din mediul online. Totuși, vedeta spune că nu o interesează comentariile răutăcioase și nu se lasă afectată de jigniri.
Alina Costache
05 mai 2025, 00:15
Raluca Bădulescu, desființată de cârcotași! Reacția neașteptată pe care a avut-o vedeta

Raluca Bădulescu a devenit ținta criticilor din mediul online. Totuși, vedeta spune că nu o interesează comentariile răutăcioase și nu se lasă afectată de jigniri. Băduleasca se află în fața camerelor de filmat de ani buni, iar asta atrage atât fani, cât și cârcotași. Ea este conștientă de acest lucru, căci de-a lungul timpului s-a confruntat cu un val mare de ură. Asta, în special după ce a slăbit considerabil și a trecut prin cabinetele medicilor esteticieni.

Citește și: Vica Blochina și Raluca Bădulescu au plecat în vacanță, în Italia: „La bogați mergem, pe lux!”

Raluca Bădulescu, dur criticată pe rețelele de socializare

Cu toate că este criticată și jignită pe rețelele de sociaizare, concurenta de la Asia Express declară că nu se lasă afectată de ceea ce se spune despre ea. Mai mult, vedeta susține că este normal ca anumite persoane să nu o placă și că nu se simte deranjată atunci când cineva i se adresează nepotrivit.

”Hate-ul a existat dintotdeauna, dar acum, odată cu apariția rețelelor de socializare, este normal ca oricine are un calculator să scrie ceva. Pe mine nu mă deranjează, hate-ul și iubire ”provin” din viață. Nu poate să te iubească toată lumea, nu poate să te placă toată lumea. Sunt oameni care te detestă, oameni care te plac, trebuie să le luăm pe toate ca atare și să trăim cu ele”, a spus Raluca Bădulescu pentru Spynews.ro.

Mai mult, vedeta a mărturisit că nu i-a blocat niciodată pe cei care i-au lăsat comentarii ofensatoare pe rețelele de socializare. În anumite cazuri, ea le răspunde, iar aceștia își schimbă atitudinea.

”Sinceră să fiu, cine nu mă place, să nu mă urmărească. Cine mă place, vă iubesc! Niciodată nu le dau block, nu le răspund la comentarii: foarte mulți vor doar să se bage în seamă și să le răspunzi. Am observat că, dacă le răspunzi frumos și civilizat, se potolesc”, a mai adăugat ea.

Vedeta a afirmat că de-a lungul timpului a primit numeroase comentarii dure, crezând că  oamenii vor găsi mereu ceva de criticat.

”Dacă cineva sare calul cu un comentariu urât, îl ascund. Mi-au zis mulți că ba m-am dezgropat, ba că am ieșit alaltăieri din coșciug. Dacă ești prea slab, nu e bine; dacă ești prea gras, iar nu e bine, oricum ai da-o, tot nu e bine. Dacă este un comentariu cât de cât pertinent și poți să-i răspunzi elegant, atunci să vezi cum se schimbă atitudinea celui care îți comentează”, a mai completat aceasta.

Citește și: De ce nu își serbează Raluca Bădulescu ziua de naștere. Vedeta are și alte superstiții: „Nu port ceas și nici portofel”

DailyBusiness
Lavrov acuză declarații „inexacte” ale lui Rubio și cere clarificări privind rolul SUA în soluționarea conflictului din Ucraina
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Denis Popescu concurează la Roma şi peste două zile are examenul de licenţă: „Dimineaţa învăţ, seara învăţ, dar mai am o săptămână şi termin!”. Video
Capital.ro
Elena Udrea face dezvăluiri despre Siegfried Mureșan. Fostul ministru: „Nu mă dezic de cei pe care i-am promovat”
Playtech.ro
Cod roșu de caniculă și restricții de trafic în România. Județele unde se vor depăși 40 de grade
Adevarul
Infractor prins după o urmărire spectaculoasă. Un șofer și-a oferit mașina polițistului: „Urcați în spate!”
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Avion făcut bucăți, după ce a lovit cel mai înalt zgârie-nori din Beijing! Câte persoane erau la bord
iamsport.ro
Victor Pițurcă, făcut praf de fostul apropiat al lui Gigi Becali: ”E pervers. Nu are principii și caracter!”
MediaFlux
Vladimir Putin este în doliu. A murit una dintre cele mai dragi persoane din viața lui
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?