Rareș Bogdan este sigur că medicul Cătălin Cîrstoiu va câștiga Primăria Capitalei: „Dacă se lipește de Coaliție, va crește”

Rareș Bogdan a vorbit despre candidatul Coaliției la Primăria Capitalei, respectiv medicul Cătălin Cîrstoiu. Europarlamentarul este de părere că, dacă va avea parte de sprijinul celor două partide, are șanse foarte mari de reușită.
Alina Costache
02 apr. 2024, 14:12
Rareș Bogdan este sigur că medicul Cătălin Cîrstoiu va câștiga Primăria Capitalei: „Dacă se lipește de Coaliție, va crește”
Rareș Bogdan este sigur că medicul Cătălin Cîrstoiu va câștiga Primăria Capitalei: „Dacă se lipește de Coaliție, va crește”

Rareș Bogdan susține că medicul ortoped Cătălin Cîrstoiu poate câștiga alegerile pentru Primăria Capitalei, dându-l drept exemplu, în ceea ce privește campania electorală, pe fostul președinte Traian Băsescu.

Citește și: Cătălin Cîrstoiu, candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei: „Nicuşor Dan încă mai trăieşte din proiectele lăsate la cheie şi fondurile europene atrase de Gabriela Firea”

Rareș Bogdan este sigur că medicul Cătălin Cîrstoiu va câștiga Primăria Capitalei

Europarlamentarul l-a menționat și pe președintele Klaus Iohannis, care se va ocupa, dacă va primi postul de secretar general adjunct al NATO, de securitatea țării noastre.

„Domnul Iohannis nu a fost implicat deloc pe listele de europarlamanetare sau locale, la ce preocupări sunt în regiune, nu cred că ii arde de așa ceva. România este într-o perioadă foarte dificilă economic, geopolitic. Iohannis se ocupă de starea de securitate a țării. Domnul Băsescu a intrat în campanie și dupa primul tur a avut 12,6% și a câștigat în fața domnului Chiriță. În momentul când Cătălin Cîrstoiu, la 6 zile de la intrarea în campanie avea aproape 20% și cele două partide 50%, în acel moment cand el se lipește de cele două partide, poate crește în sondaje. Eu vă explic modelul de intrare în campanie”, a declarat Rareș Bogdan la Antena 3 CNN.

Declarațiile lui Rareș Bogdan vin la scurt timp după ce Cătălin Cîrstoiu ar fi amenințat că se retrage din cursa pentru Primăria Muncipiului București, potrivit unor surse politice ale România TV. Candidatul PNL-PSD a spus că este nemulțumit de strategia Coaliției și se teme că va fi trădat, simțind că nu va fi susținut în campanie, așa cum i s-a promis.

Citește și: Rareş Bogdan: Ciucă va fi 100% președintele României. PNL va da președintele României

 

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Europa se pregătește pentru era reginelor! Majoritatea tronurilor vor fi ocupate de femei
Fanatik.ro
Lovitură pentru Universitatea Craiova înainte de „dubla” cu FCSB! Steven Nsimba, out pentru derby-ul din SuperLiga. Exclusiv
Capital.ro
Românii care locuiesc la bloc sunt obligați să plătească. Reguli pentru proprietari în toată România. Asociația poate apela la Instanță
Playtech.ro
Ce nu ai voie să faci în autobuzele şi tramvaiele STB. Mulţi bucureşteni beau apă şi consumă alimente, dar este interzis
Adevarul
Fost șef MI6: Pierderile Rusiei în Ucraina sunt „uluitoare”, 30.000 de soldați uciși într-o lună
wowbiz.ro
Rezultatul autopsiei lui Sorin, afaceristul mort împreună cu soția și copilul în accidentul din Iași! Cauza reală a decesului
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Diana, tânăra gravidă care s-a stins în urma accidentului din Iași, va fi condusă pe ultimul drum cu onoruri militare
iamsport.ro
BREAKING | Adi Mutu, noul antrenor de la Universitatea Craiova?! Mihai Rotaru a rupt tăcerea
MediaFlux
Statul român preia gigantul Rusiei! SUA a impus restricții, România a găsit o soluție
stirilekanald.ro
Diana va fi înmormântată cu onoruri militare. Viitoarea mămică a murit împreună cu fetița din pântec și cu soțul afacerist, Sorin Iacob, în tragedia din Iași
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj